Difference between revisions of "Polish invasion of France (September 2012)/Polski"

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
m (Created page with "Inwazją Polski na Francję nazwano, gdy Francja została zaatakowana przez Polskę z pomocą Macedonii (FYROM) i Hiszpanii po porozumieniu pomiędzy rządami francuskim i polski...")
(No difference)

Revision as of 06:25, 17 November 2012

Inwazją Polski na Francję nazwano, gdy Francja została zaatakowana przez Polskę z pomocą Macedonii (FYROM) i Hiszpanii po porozumieniu pomiędzy rządami francuskim i polskim, ponieważ Polska okupowała Francję już wcześniej. Francja dążyła do pokoju z Polską i odzyskania Kongresu.

Podłoże

Polska okupowała całą Francję od dłuższego czasu z wyjątkiem regionu Aquitaine, który był w rękach USA, więc Francja nie miała możliwości posiadania Kongresu. Francja próbowała wielokrotnie wyzwolić choć jeden region, ale wszystkie powstania zakończone zostały francuską porażką. Po uzyskaniu porozumienia przez Polskę Francja odzyskała kilka regionów zachowując Polsce regiony potrzebne okupantom ze względu na surowce. Porozumienie nie zawierało regionu Rhone Alps, więc Polska zadeklarowała Francję jako swojego Naturalnego Wroga, aby odzyskać ten region. Francja nie ustaliła Polski jako Naturalnego Wroga i wojna rozpoczęła się. Polska zwróciła się o pomoc do Hiszpanii i Macedonii (FYROM).

Skutki

Hiszpania w czasie wojny miała pod kontrolą calą Portugalię i niektóre regiony Wenezueli po porozumieniu z nimi. Korzystając z okazji, Hiszpania została ustalona jako Naturalny Wróg Portugalii i Kolumbii. Hiszpania, po porażce w powstaniu w Midi-Pyrenees, opuściła wojnę i skupiła się na własnych frontach. Freancja pozostała z jednym regionem, Korsyką. USA, kraj, który miał w posiadaniu region Aquitaine, nie miał zamiaru oddać go Macedonii (FYROM). Najpierw został więc ten region przejęty przez Polskę, potem wyzwolony i zajęty przez Macedonię. To spowodowało powstanie granicy między USA a Macedonią i pozwoliło na rozpoczęcie Wojny Macedońsko-Amerykańskiej.