Rising:Residence/Македонски

From eRepublik Official Wiki
< Rising:Residence
Revision as of 08:20, 11 June 2020 by Andycro (Talk | contribs) (archiving)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik-rising-logo.jpg

This page has been saved as historical information from Rising.
This information is out of date and should not be used for current game play.

Престој е градба која се наоѓа кај секого во неговото земјиште. Центарот на градот ја дефинира можноста за враќање на енергијата преку јадењето храна. Колку повисок квалитет на центарот на градот на граѓанинот толку повеќе тој/таа може да смести енергија пред да конзумира храна.

На секои 6 минути вашиот центар на градот складира по 10 енергија која можете да ја конзумирате со јадење храна се додека не биде достигнат максималниот износ на складирање енергија. Одкако вашиот центар на градот ќе го достигне својот максимум 6 минутниот тајмер повторно ќе се активира одкако ќе изедете најмалку 1 леб.

Надградба на Престој

Престојот може да се надгради со кликање на градбата во вашето земјиште. За да се надгради престојот граѓанинот мора да ги исполни целосно барањата кои ќе ги видите во табелата подолу.

Левел Потребно 1 Потребно 2 Потребно 3 Потребно 4 Здравствена граница
К1
Icon - Town Center Q1.png
Бесплатно (новиот граѓанин е роден овде) 100
К2
Icon - Town Center Q2.png
Левел 5 Icon - Food Factory Q1 with base.png
К1 фабрика за храна.
Icon - Grain Farm with base.png
Фарма за жито.
Money.png 100 ЦЦ 200
К3
Icon - Town Center Q3.png
Левел 10 Icon - Weapons Factory Q1 with base.png
К1 фабрика за оружје.
Icon - Iron Mine with base.png
Рудник за железо.
Money.png 250 ЦЦ 300
К4
Icon - Town Center Q4.png
Левел 15 Icon - Food Factory Q2 with base.png
К2 фабрика за xрана.
Icon - Fruit Orchard with base.png
Овоштарник за овошје.
Money.png 500 ЦЦ 400
К5
Icon - Town Center Q5.png
Левел 20 Icon - Weapons Factory Q2 with base.png
К2 фабрика за оружје.
Icon - Aluminum Mine with base.png
Рудник за алуминиум.
Money.png 1000 ЦЦ 500
  • За компаниите за храна и оружје барањата за надградба на квалитет се минимални. За да имате подобра фабрика за храна или оружје морате прво да ги исполните сите услови.
  • Имањето на подобра компанија за соровини нема да го исполни условот за надградба на фабриката, бидејќи сите компании за суровини се различни типови на градби.

Ве молиме имајте во предвид: Пред ден 1743 од новиот свет Престојот беше познат како Центар на градот.


Back.gif Back to Rising:Eat page

Back.gif Back to Rising:My land page