Aftësia

From eRepublik Official Wiki
< Skill
Revision as of 13:15, 10 August 2019 by Andycro (Talk | contribs) (update needed + minor changes done)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Military attributes.png

Qytetarët e eRepublik e kanë një aftësi, e cila mund të shikohet në faqen e profile të lojtarëve.

Për momentin është vetëm një aftësi në lojë - Forca, e cila është aftësi ushtarake dhe shumë e rëndësishme për ushtarët. Sa më e madhe forca, më shumë dëme mund të bëjë një lojtarë dhe influence do të jetë më e madhe në beteja. Kur të arrihen pika të caktuara lojtarët mund të marrin gradat ushtarake dhe medalje. Për të marrë arritjen Super Soldier ju duhet të keni avancuar 250 Forcë. Kjo është një shpërblim i mirë për të fituar, sepse ju merrni Icon-gold.gif 5 GOLD.

Informata historike

  • One:Skill - Si janë dukur aftësitë në verzionin V1
  • Rising:Skill - Si janë dukur aftësitë në fillim të rritjes