Upload avatar picture/Shqip

From eRepublik Official Wiki
< Upload avatar picture
Revision as of 11:05, 13 February 2019 by Cerberus (Talk | contribs) (replaced notice template)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
NorskIcon-Norway.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
  • Pikat Përvoja zhbllokuar karakteristika eRepublik dhe mënyra më e lehtë për të arritur dy juaj e parë është për të ngarkoni një avatar për qytetar tuaj. Për ta bërë këtë, ju duhet të klikoni mbi hyrjen tuaj në panelin e majtë i cili do të ju merr në profilin tuaj, pastaj klikoni Edit profile button.png.


Choose avatar

Në faqen tjetër ju do të shihni tri fusha e informacionit që mund të ndryshohet, duke përfshirë edhe foton tuaj avatar. Browse hard drive tuaj për një fotografi të përshtatshëm dhe klikoni mbi "Bëni ndryshime" të ngarkoni, pas së cilës shtetasi juaj do të fitojë e tij të parë ose të saj dy (2) pikë përvojë.

kufizimet:

  • Vetem fotot .jpeg
  • file' nuk mund të jetë më e madhe se 512 Kb
  • Avatars përmbajnë: vulgarities, fyerjet, flaka, pornografia, racizmi etj nuk janë të lejuara
    • fotografi erotike nuk konsiderohen të jenë të pornografisë.
    • fotografi në të cilat personat nuk kanë në brixhët pak (dhe sytjena, në rastin e femrave) janë konsideruar të jenë pornografisë.

Hapi tjetër: Profile/ShqipMëso më tepër rreth faqen e profilit tuaj.


Menyja i Rising

Krye Faqja · Marketi · Komuniteti · Rregullat · Historia