سیاست صفحات

From eRepublik Official Wiki
< eRepublik Official Wiki:Wiki Page Policies
Revision as of 01:51, 8 June 2017 by Andycro (Talk | contribs) (small corrections)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
فارسیIcon-Iran2.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Green check.jpg

این صفحه حاوی سیاست های رسمی ایریپابلیک است.
این یک صفحه مدیریتی است . اگر می خواهید تغییری دهید لطفاً به ادمین اطلاع دهید .


Erepublik-logo.jpg

سیاست صفحات

منابع و مطالب داستانی

تکذیب نامه عمومی


این صفحه حاوی سیاست هایی است که در اداره ایریپابلیک دخالت دارند .

سیاست های اصلی

  • فقط تاپیک هایی که به ایریپابلیک مربوط می شوند در ویکی مجاز هستند .
  • محتوای ویکی باید از دید سوم شخص , به صورت خنثی و دانشنامه ای نوشته شوند .

حداقل موارد سیاست

خط پایین : هر صفحه نیاز دارد که حداقل دارای یک پاراگراف از مواردی باشد که شما نمیتوانید در ایریپابلیک پیدا کنید .

  • صفحات شهروند و روزنامه باید حداقل چند قسمت از اطلاعات را دارا باشند .
  • صفحات واحد نظامی و حزب باید حداقل یک پاراگراف در مورد تاریخچه و وضعیت حال را دارا باشند .

اگر صفحه ای حداقل نیازمندی ها را نداشته باشد, آن صفحه یک هشدار دریافت کرده و این هشدار بیشتر از 2 هفته باقی نمی ماند , آن صفحه حذف خواهد شد .

صفحات شهروندی

صفحات شهروندی در مورد شهروندی است که از ایریپابلیک آمده است . در کمترین حالت , صفحه شهروندی باید حداقل دارای قالب شهروندی Template:Citizen , عکس آواتار , و نوشته ای که فعالیت های او را در بازی نشان می دهد باشد . باید حداقل یک قسمت از نوشته ها در ایریپابلیک پیدا نشود . صفحات شهروندی , مثل تمام صفحات دیگر در ویکی , باید حقیقی , طبیعی , و به دیگر صفحات ویکی لینک بدهد . صفحه شهروندی جایی برای تبلیغ یا وبلاگ نیست .

صفحه باید به صورت سوم شخص نوشته شود . صفحه شهروندی باید شامل اطلاعاتی باشد که تغییر می کنند ، که به آسانی در صفحه شهروندی دیده می شود . تنها استثناء در این مورد قالب پاداشها است .

اگر یک ویرایشگر ویکی صفحه شهروندی داشت , او بهتر است که لینکی را در صفحه کاربری خود بگذارد . به هر حال , ویرایشگران ویکی نباید فعالیت هایشان با دیگر ویرایشگر ها را در صفحه شهروندی انجام دهند , این تبادل اطلاعات باید در صفحه کاربری انجام شود .

اطلاعات اضافی

منطق این سیاست این است که نظم و صفحاتی با ویژگی ها و طراحی یکسان ایجاد کند . و همچنین باید کاربران را هدایت کرده و در حال حاضر نگه دارد .

صفحات کاربری

صفحات کاربری زمانی که یک ویرایشگر یک حساب کاربری را دریافت می کند ساخته می شود . این صفحه برای ویرایشگر ساخته شده است تا بتواند در مورد زندگی واقعی خودش یا دیگران صحبت کند . صفحات گفتگوی کاربری جایی برای گذاشتن پیغام برای تبادل اطلاعات بین ویرایشگران است . یک ویرایشگر نمیتواند لینک انتقال دهنده از صفحه کاربری به صفحه شهروندی اش بسازد .

نام کاربری می تواند و باید برای مقاله ها و قالب ها استفاده شود . صفحاتی که در نام کاربری وجود دارند نباید حاوی موضوع بندی یا چیزی که قوانین ویکی را نقض کند باشد . استثناء زمانی است که یک قالب به صورت اتوماتیک از یک موضوع بندی استفاده کند .

اطلاعات اضافی

بنیاد و پایه : برای نگه داشتن چیزهای کاربری ، این چیزها باید در نام کاربری ویرایشگر ساخته شود .

صفحات حزب , سازمان , کارخانه و ارتش

این صفحات در ویکی باید همان راهنما را که در مورد بقیه صفحات است پیروی کند . آنها باید طبیعی و حقیقی بوده و به دیگر صفحات لینک دهد . این صفحه باید دارای حداقل یک پاراگراف بوده و شامل اطلاعاتی باشد که به صورت مستقیم در ایریپابلیک پیدا نمی شود . این صفحه نباید شامل تبلیغات یا چیز هایی که به ایریپابلیک ربط ندارند باشد .

اطلاعات اضافی

موزیک و ویدیو

موزیک و ویدیو می تواند به صورت یک کاراکتر اضافی به صفحه شهروندی اضافه شود . به هر حال , اجرای خودکار موزیک و ویدیو در ویکی مجاز نیست . کاربران می توانند از قالب ویدیو برای قرار دادن ویدیو استفاده کنند .

اطلاعات اضافی

بنیاد و پایه : بعضی از مردم به دنبال مزاحم خودکار هستند (بخصوص وقتی در سر کار به ویکی سر بزنید !)

جعبه کنترل

جعبه کنترل جعبه ای است که کاربران را به محل های خاصی منتقل می کند :


انرژی و تاثیرات آن

· غذا · جعبه کمکهای اولیه · زمین های تمرین · کار · جنگ · جنگ چریکی · بلیط مسافرت

قالب جعبه کنترل از قالب استاندارد جعبه های کنترل برای انتقال مشترک افراد استفاده می کند . جعبه های کنترل باید کم استفاده شده و فقط برای ارتباط مفاهیم استفاده شود . جعبه جعبه کنترل تنها باید در صفحات منافع عمومی مورد استفاده قرار گیرد , به عنوان کسانی که مفاهیم بازی را توصیف می کنند ، آنها نباید در صفحات شهروندی استفاده شوند .

این جعبه ها فقط باید در صفحاتی که در نام کاربری شخص وجود دارد استفاده شوند ، اگر کاربر بخواهد .

اطلاعات اضافی

پایه و بنیاد : در خیلی از موارد , زیرا خیلی از لینک ها به صورت لینک داده شده و یا در قسمت موضوع بندی قابل دیدن است . به جای ساختن این جعبه کنترلی می توانید ویرایشگر را به استفاده از قسمت "بیشتر بدانید" استفاده کنید .

پورتال و پروژه های ویکی

پوتالها صفحاتی هستند که به یک سری از صفحات مرتبط با هم می پردازد و لینک می دهد . پورتالها یک جایگزین برای موضوع بندی نیستند . صفحاتی که به صفحه پورتال لینک می دهند باید قبل از خود پورتال ساخته شوند . مثال برای پورتال : Iran

  • حداقل صفحاتی که باید برای یک مقاله ساخته شود (برای ساخت سک پورتال) باید حداقل ده (10) صفحه باشد .
  • حداقل تعداد اعضای فعال روزانه یک پروژه (برای اینکه یک پروژه ویکی ساخته شود) حداقل باید یه (3) عضو باشد .

قالبها

قالب ها مانند یک یونیفرم برای ویکی می مانند . قالب ها خلاصه اطلاعاتی را در صفحه می گذارند , مانند این : قالبهای مشترک . بقیه قالبها کاربران را به محل های مشخصی هدایت می کنند , مانند جعبه ای که در بالا سمت چپ قرار دارد .

  • قالب های مشترک (مانند قالب های زیر - Template:IParty, Template:Organization, و غیره . . . ) نباید بدون اجازه از جامعه ویکی ویرایش شوند . شما اگر میخواهید تغییری در این قالبها دهید , لطفاً در قسمت نوار ویکی پیامی همراه با پیشنهادتان بنویسید .
  • قالب ها باید فقط ساخته شوند وقتی در بیش از یک صفحه در یک پروژه استفاده می شوند .

لیست تمام قالب ها را می توان در [[Category::Templates|موضوع بندی قالب ها]] پیدا کرد .

اطلاعات اضافی

پایه و بنیاد : قالب ها یک نوع اضافات خوب هستند که در تعداد زیادی صفحه در تعداد زیادی مکان استفاده شده اند . پس اگر کوچک ترین تغیری در این قالب ها ایجاد شود در تعداد خیلی زیادی صفحات تاثیر گذاشته و تغییر ایجاد می کند .