One:Caesar/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


War! What is it good for?
 Alea iacta est 
(The dices have been thrown)


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.


Me shpalljen e modulit te luftes, Adminet vendosen qe t'i japin fund epokes Platoniane dhe ta sjellin nje epoke te re te Cezarit. Ndersa Plato shpesh i ka percjellur lojtaret nepermjet detyrave te perditshme, Cezari ne krahasim kishte pak keshilla gjate gjithe dites, qe zakonisht ishte qe te lexonin lajme te perditshme. Pas leshimit te V1 askush nuk e dinte qka ndoshi me Cezarin ai u largua. Eshte poashtu e paqarte nese epoka e Cezarit ka mbaruar dhe nese po, ne qfare epoke jemi ne.


Vendet e Trajnimit

Cezari u kthye ne eRepublik si trejner ne vendet e trajnimit. Strategjia e sezonit te tji ishte Icon - Gold.gif 1 Ar dhe ata rrisin efikasitetin e trajnimit per 100%