Koha në eRepublik

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Koha është e treguar në krye të faqes .

Një ditë në jetën e vërtetë është konsideruar një ditë në Boten e re. Koha eRepublik është GMT -8 ose "Koha pacifike.[1]" Serverat janë vendosur në këtë kohë me 13 Shkurt 2008.


Ngjarjet automatike

Ka disa procese automatike që luhen si ditore dhe mujore në eRepublik në kohën e saktë eRepublik:

Ditore

 • 23:30 - Formulas faqja llogaritet automatikisht
 • 23:45 - Rankings faqja ri-llogaritet automatikisht

Mujore

 • Me datën 2 të muajit në 23:59
  • Bëhet lista përfundimtare e kandidatëve për presidencën
 • Me datën 5 të muajit në 00:01
 • Me datën 6 të muajit në 00:01
  • Zgjedhjet presidencial mbyllen
 • Me datën 15 të muajit në 00:01
 • Me datën 16 të muajit në 00:01
 • Me datën 25 të muajit në 00:01
 • Me datën 26 të muajit në 00:01
  • Zgjedhjet për kongres mbyllen