Central European War/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Central European War
Map of Central European War
Date 18 maj 2009 –
czerwiec 2009
Location Niemcy, Jutlandia (Dania)
Result Początkowo wygrana Szwecji, niemieccy sojusznicy pomogli przy odbijaniu regionów
Territorial Changes Niemieckie regiony zostały podzielone pomiędzy sojuszników
Belligerents
Flag-Sweden.jpg Sweden
Flag-Poland.jpg Poland
Flag-Hungary.jpg Hungary
Flag-France.png France
Flag-Italy.jpg Italy
Flag-Austria.jpg Austria
Flag-Germany.jpg Germany
Commanders and Leaders
Flag-Sweden.jpg jbmalin
Flag-Poland.jpg Fartman
Flag-Hungary.jpg Shaok
Flag-France.jpg Moritan
Flag-Italy.jpg Antimo
Flag-Austria.jpg Lynari
Flag-Germany.jpg Gobba

Wojna Środkowo-Europejska rozpoczęła się 18 maja 2009 roku Szwedzką Inwazją Niemiec. Polska przyłaczyła się do najazdu, a dwóch napastników 7 czerwca opanowało Niemcy. 10 czerwca Węgry, które były w stanie wojny z Polską wypowiedziały z Francją wojnę Szwecji, a Włochy Polsce.

Historia

Niemcy przed Polsko-Szwedzką inwazją
Tereny niemieckie po wojnie
Niemcy odzyskujące swe ziemie

18 maja Polska dołączyła do Szwecji podczas Inwazji Niemiec. 7 czerwca Niemcy upadły. Państwa PEACE poczuły się zagrożone w związku ze zdobyciem granic przez Szwecję i Polskę z takimi państwami jak Holandia, Francja czy Włochy. W związku z tym Węgry, Włochy i Francja wypowiedziały wojnę Szwecji i Polsce.

Fronty

Południowy Front

Węgry wędrowały przez Górną Austrię i Dolną Austrię (przekazane przez Włochy w wojnie rozpoczetej przez Austrię ) aż 11 czerwca podbiły Bawarię Szwecji. Włochy pokonały Polskę w Badenii-Wirtenbergii. Saksonia została zwrócona Niemcom w powstaniu wszczętym przez Polski Rząd. Jednakże oddano ją Węgrom. Dzięki temu posunięciu mogły przejść do Brandenburgii i Berlina, jedynego Polskiego regionu z wysokimi zasobami ziarna. Węgry pokonały Szwecję w Hesji i zaatakowały Brandenburgię i Berlin. Bavaria została przekazana Austrii, a następnie Włochom , ciągle z dala od Polaków.

Zachodni Front

Gestem dobrej woli Szwecja wydała Saarland Niemcom, i rozpoczęła powstanie w Nadrenii-Palatynat w celu zablokowania swoich granic z Francją. Kiedy nie udało im sie uwolnić regionu, Francja 11 czerwca zaatakowała Nadrenię-Palatynat. Następnie przeszła przez Nadrenię Północną-Westfalia i Dolną Saksonię i Bremę.

Jutlandia

Po zdobyciu Szlezwik-Holsztyn i Hamburg, Węgry 15 czerwca zaatakowały Syddanmark, upowszechniając wojnę na Półwyspie Jutlandzkim. Węgry zaatakowały i z powodzeniem podbły Midtjylland i Nordjylland, sprawiając iż Półwysep Jutlandzki stał się terytorialną własnością Węgier. W późniejszym terminie wszystkie te regiony ( wyłaczając Nordjylland ), zostały oddane Niemcom.

Wynik

Szwecja i Polska straciły wszystkie niemieckie regiony łącznie z Brandenburgią i Berlinem - regionem z wysokimi zasobami zboża (polskie terytorium) oraz Szlezwik-Holsztyn i Hamburg,również bogaty w zasoby zboża (szwedzkie terytorium). Ponadto Szwecja straciła duńskie regiony na rzecz Węgier, które następnie zostały podbite przez Niemcy.

Zobacz również

Trzecia Wojna Szwedzko-Niemiecka