Companies for sale/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Со кликнување на Компании за продажба во Market(Пазар) мени, ќе се отвори страната пазар на компании. На страната има листа на компании од вашата држава кои се на продажба

Company Market


  • Компаниите се продаваат само за злато. Златото и количесто се прикажани во горната секција .
  • Можете да ги филтрирате компаниите по тип на компанија .

Нота

  1. Не може да купите компанија која припаѓа на некого надвор од вашата држава.
  2. Мора да имате најмалку 80 Поени за искуство и да сте незапослени за да купите компанија.
  3. Кога ќе купите компанија не можете да ја продадете ов рок од 10 дена.
  4. Понудите за продажба на компаниите истекуваат после петтиот ден од кога се ставени.

Оваа страна ви овозможува линк до Креирај компанија страна.

Кога комапнијата ке се продаде, продавачот ке биде алармиран.


Back.gif Back to Market page

Rising Мени

Почетна страна · Пазар · Заедница · Правила · Историјат