Donate/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
СрпскиIcon-Serbia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Donate - Darowizny

Dotacje to opcja dzięki której obywatele, a także nieliczne w grze konta-organizacje mogą wysyłać między sobą zarówno pieniądze, złoto jak i inne towary w erepublik. Aby przesłać produkty, pieniądze lub gold musisz posiadać minimum 15 lvl, gdy już go masz, wchodzimy w profil osoby, której chcemy przekazać darowiznę. Klikamy na ikonkę Icon donate.png w prawym górnym rogu ekranu (obko opcji zapraszania do listy przyjaciół i wysyłania prywatnej wiadomości). Od razu po wejściu na stronę donacji mamy możliwość wysyłania przedmiotów. Wystarczy tylko wpisać odpowiednią ilość przedmiotów, które chcemy przekazać (na przykład chlebek) i kliknąć DONATE w linii danego przedmiotu (jednym kliknięciem donate możemy przesłać tylko jeden typ przedmiotu!). Obecnie można przekazywać wyłącznie chlebek, broń i bilety (nie da się więc przesyłać min. surowców raw, batonów energetycznych i bazook). Pamiętaj, że przekazać przedmiot można tylko na konto innego obywatela. Nie można ich przekazywać na organizację. Po przesłaniu dotacji powinno nam wyskoczyć potwierdzenie, a ilość danego towaru zmaleć.

Donate items.png

Jeśli chcemy przelać na czyjeś konto pieniądze lub złoto, wybieramy MONEY i postępujemy analogicznie do powyższego przesyłanie przedmiotów przedmiotów.

Pieniądze i gold (w przeciwieństwie do przedmiotów) nie są przekazywane bezpośrednio na konto odbiorcy. Otrzymuje on wiadomość o tym, kto i jaką kwotę chce mu przekazać. Ma 3 dni na akceptowanie przelewu, po tym czasie jest on automatycznie odrzucany, a pieniądze lądują spowrotem na koncie wysyłającego (tak samo, gdy odbiorca sam odrzuci przelew). Należy też pamiętać o dziennym limicie gold. Nie można odebrać więcej niż 10 gold dziennie (do tego limitu wliczaja sie też gold zakupiony na rynku!). Gdy odbiorca akceptuje przelew, który jest większy od pozostałego limitu, nadwyżka wraca na konto wysyłającego!


Najlepiej zobrazuje to przykład: Zakupiliśmy na rynku 2gold, a następnie otrzymaliśmy cztery przelewy: 10 gold, 10 gold, 5 gold i 4 gold. W takim wypadku najlepiej jest pierwszego dnia zaakceptować 5 gold i 4 gold (2+5+4=11 więc przekroczyliśmy limit, 1 gold ląduje na koncie wysyłającego), następnego dnia akceptujemy 10 gold, a trzeciego dnia ostatni przelew 10 gold.


Sposoby otrzymania gold nie podlegające dziennemu limitowi to:

-Zdobywanie medali,

-Downgrade (degradacja) firmy, centrum treningowego lub fabryki rakiet (otrzymujemy tylko 50% wartości rozbudowy),

-Sprzedaż firm produkujących chlebki lub bronie na rynku firm - możemy je sprzedać tylko w widełkach 90-110% ich wartości, firmę możemy sprzedać minimalnie po tygodniu od momentu kupna/zbudowania jej,

-Dissolve (rozwiązanie) dowolnej firmy (otrzymujemy tylko 50% wartości danej firmy),

-Złoto z zadań oraz złoto otrzymane przez linki referencyjne.


Uwaga - firm otrzymanych z zadań od plato nie da się sprzedać ani rozwiązać!