One:Monetary market speculation/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
TürkçeIcon-Turkey.pngErepublik Logo v1.jpg

Ta strona została zapisana jako historyczne informacje z V1.
Informacje są nieaktualne i nie powinny być używane dla obecnej gry.

Spekulowanie na Rynku walutowym jest właściwie ryzykownym zachowaniem. Poza tym, można w ten sposób osiągnąć znaczne zyski.

Zasady ogólne

Jeżeli waluta lub gold nie jest potrzebne natychmiast, lepiej jest sprzedawać niż kupować. Ponieważ kiedy kursy się wahają a ty trzymasz dużą ilość niekorzystnej waluty, może nie być sposobu na uniknięcie straty.

Aby zobaczyć zalecane kursy wymiany dla danej waluty, stwórz a następnie usuń ofertę za tę walutę. To otworzy "konto" dla tej waluty, pozwalając ci zobaczyć kurs wymiany.

Skalp lub Metoda podwójnej sprzedaży

Standardowa metoda najczęściej używana w spekulacjach. Zyski są tworzone z różnicy między cenami "Kup/Sprzedaj" wymiany.

Przykład:

Spekulant wystawia dwie oferty na rynku walut:

  1. Sprzedaje Icon-gold.gif 1 Złoto za 100 FRF/GOLD
  2. Sprzedaje Flag-France.jpg 100 FRF za 0.014 GOLD/FRF

Jeśli obie oferty zostaną przyjęte, spekulant skończy z zyskiem Icon-gold.gif 0.4 Złota.

Ryzyko dla tej metody pochodzi z różnicy między dwoma sprzedażami. Warunki rynku mogą zaniżyć zyski lub nawet skutkować stratą.

Metoda podwójnego zakupu

W Metodzie podwójnego zakupu waluta lub złoto jest sprzedawane za mniej niż została zakupiona; często jest to spowodowane błędem sprzedającego (zamiast sprzedawać, powinien kupić lub sprzedać po wyższej cenie).

Przykład:

  • Osoba A (nie ty) sprzedaje Flag-USA.jpg 100 USD po kursie 0.02 GOLD/USD
  • Osoba B (nie ty) sprzedaje Icon-gold.gif 1 Złoto po kursie 40 USD/gold 40 USD/GOLD

Kupno USD od osoby A daje kurs 50 USD/gold. Ponieważ osoba B sprzedaje po mniejszym kursie, zysk może być czerpany z różnicy w kursach przy kupnie golda od osoby B i zamianie go na USD zakupione od osoby A.

Piękno Metody podwójnego zakupu polega na tym że zaniżona oferta może być powtórnie wykorzystywana używając przychodu póki się nie zakończy. Każdy kto ma choćby niewiele pieniędzy może odnieść korzyści. W tym przykładzie ktoś może po prostu kupić złoto od osoby B, potem natychmiast kupić USD od osoby A i użyć USD do ponownego zakupu golda od osoby A póki oferta się nie zakończy.

Jest to potencjalnie wolna od ryzyka forma inwestowania. Takie przypadki są rzadkie a spekulanci przczesują rynek walutowy by je odkryć i bardzo szybko z nich skorzystać.

Metoda Kupno-Sprzedaż

Ta metoda łączy część ryzyka związanego z Metodą podwójnej sprzedaży z dewaluacją użytą w Metodzie podwójnego kupna. Jest użyteczna kiedy chcąc zarobić przeceniony podmiot musi zostać ponownie sprzedany a nie użyty do zakupu.

Przykład:

  • USD jest sprzedawany po kursie 0.02 GOLD/USD
  • Osoba A sprzedaje USD po kursie 1 FRF/USD
  • FRF jest sprzedawany po kursie 0.016 GOLD/FRF

W tym przypadku FRF jest kupowany za gold, potem użyty do zakupu USD i odsprzedany dla zysku. Niektóre oferty pochodzą ze zmian warunków rynku kiedy sprzedający go nie obserwuje (USD mógł być wcześniej sprzedawany po 0,014 gold/FRF).

Narzędzia

Źródła

One:HomepageOne:My placesMarketOne:InfoOne:CommunityOne:Gold and ExtrasOne:ProfileCompanyOne:Training groundsPartyNewspaperCountry administrationOne:OrganizationChat roomsRising:Advertising agencyOne:MarketplaceMonetary marketOne:Job marketOne:Companies for saleRankingsCountry statsOne:Tutorial (short version)One:Career pathWorld mapInvite friendsElectionsNewsToolsForumWikiMain menu (clickable)