One:Plato/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.

One:PlatoAdvisor bg clouds.png


Icon adv idle.png
Don't forget to work...
Plato celebrating one year of eRepublik
Plato 2nd.jpg
ERePlus-Plato.png

Здраво граѓани!

Plato е корисниот водич на Новиот Свет. Со неговиот препознатлив стоички поглед, тој им помага на новите граѓани и ги потсетува да ги извршуваат дневните задачи - нешто што неговиот наследник, Caesar, не успеа да го направи.

Во еден момент Plato беше заменет од Caesar кога воениот модул беше воведен на 7ми Април 2008. После долго отсуство, Plato го направи своето триумфално враќање на 4ти Март 2009. Тој исто така одлучи да се смести во горниот десен агол наместо на левата страна.

Plato се појави во специјани изданија на роденденот на eRepublik и на 500тиот ден на eRepublik со неговата славеничка капа.


Plato се појави и во друга славеничка капа на вториот роденден на eRepublik.
Во eRepublik Plus постои опција Plato да носи Божиќна капа.Back.gif Back to One:Homepage/Македонски page