Regjimenti

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Çdo Njësi Ushtarake është e ndarë në Regjimente, të cilat përfaqësojnë ndarjet e NU. Çdo regjiment mund të ketë deri në 50 anëtarë - 30 anëtarë që janë bashkuar dhe 20 anëtarë që janë ftuar nga ana e pjesëtarëve të regjimentit. Pasi një regjiment arrin 30 anëtarë, një regjiment i ri krijohet automatikisht. Çdo regjiment mund të ketë kapitenni e vet.

Të lidhura