One:Donate/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png


Erepublik Logo v1.jpg

Ta strona została zapisana jako historyczne informacje z V1.
Informacje są nieaktualne i nie powinny być używane dla obecnej gry.


Donate to funkcja pozwalająca obywatelom, Organizacjom oraz krajom przesłać przedmioty innym członkom społeczności eRepublik. Obywatele poniżej 12 poziomu mogą przekazywać innym osobom tylko kupione złoto (np. z Rynku walutowego lub od administracji).

Aby skorzystać z opcji Donate, należy wejść na profil osoby, której chcemy przesłać i kliknąć "Donate" pod avatarem. Spowoduje to wyświetlenie się zakładki "Items", gdzie można przekazac przedmioty, oraz "Money", gdzie odbywa się przekaz pieniędzy. Jeśli w Inwentarzu gracza, do którego chcesz przesłać przedmioty jest za mało miejsca by je zmieścić, wyświetli się wiadomość" "Citizen cannot accept your products because his inventory is full".


Przesyłanie do graczy oraz organizacji

Donate V1.jpg

Użytkownik może przeciągnąć i upuścić przedmioty, które chce przekazać na inne konto.

Przedmioty

Jeśli konto na które przekazujemy przedmioty ma 10 lub więcej wolnych miejsc, to pod twoim inwentarzem pokaże się 10 miejsc na przerzucenie. Jeśli na koncie jest mniej niż 10 wolnych miejsc, to pod inwentarzem pokazuje się tyle miejsc, ile wolnych miejsc na w swoim ekwipunku odbiorca. Jeśli odbiorca nie ma juz miejsca w swoim ekwipunku, to pokaże się wiadomość: "Citizen cannot accept your products because his inventory is full".

Po naciśnięciu przycisku Donate przedmioty zostaną przetransferowane do odbiorcy i otrzyma on alert. Jeśli podczas przesyłana przedmiotów odbiorca otrzyma przedmioty od innego gracza w takiej ilości, że nie będzie wystarczająco wolnego miejsca aby przenieść wysyłane przez Ciebie przedmioty, pokaże się wiadomość: "During the transfer process, another eRepublik entity donated products to (citizen/organization name) and the inventory slots could have been occupied. Please try again."

Podczas przesyłania przedmiotów w prawym dolnym rogu, pod miejscami na przedmioty, widnieje link All donations, który prowadzi do historii przesyłania z/do tego konta.

Pieniądze

Każdy gracz może przesłać pieniądze do innego gracza, Organizacji , skarbca kraju i partii.

Na tej stronie widać:

  • Złoto oraz waluty wysyłającego;
  • Pole Donate - miejsce do wpisania ilości przesyłanych pieniędzy;
  • Przycisk Donate - po naciśnięciu pieniądze zostaną przetransferowane do odbiorcy i otrzyma on alert.

Kiedy przesyłasz pieniądze możesz podać ilość waluty do dwóch miejsc po przecinku (np. 10,54 PLN, a nie 10,543 PLN).

Wiadomości:

  1. Jeśli próbujesz przesłać 0 lub ujemną sumę pieniędzy wyświetli się wiadomość: "You can only donate an amount of money that is higher than 0."
  2. Jeśli wysyłający nie ma odpowiedniej ilości pieniędzy na koncie, zobaczy on wiadomość: "You do not have enough money in your account to make this donation."
  3. Jeśli przesyłanie pieniędzy powiodło się, pokaże się wiadomość "You have successfully donated (amount) (currency/Gold)"

Przesyłanie do firm

Firmy mogą otrzymać pieniądze jedynie z konta General managera

Przedmioty

Kiedy jesteś zalogowany jako Organizacja masz dostęp do Donate raw materials z Sekcji surowców

Donate raw materials.png

Organizacja może przesłać surowce ze swojego inwentarza na konto Firmy (tylko te, które są potrzebne danej firmie).

Donate items to company.png

Po naciśnięciu Donate materiały zostają przesłane do firmy, a organizacja otrzymuje alert

Przesyłanie pieniędzy ze skarbu państwa

Członkowie kongresu mogą zaproponować ustawę o przelaniu pieniędzy ze skarbu państwa na konto organizacji.

Po zaproponowaniu ustawy pieniądze znikają ze skarbu państwa

Kiedy kongresmen proponuje ustawę o przesłaniu musi się upewnić, że w skarbie państwa pozostanie co najmniej na początkową wypłatę dla 500 nowych graczy.

Jeśli w skarbcu państwa nie ma odpwiedniej ilości pieniędzy kongresmen zobaczy wiadomość: "The country does not have the necessary amount of Gold in the account to print this amount of currency."

Jeśli organizacja na którą mają zostać przelane pieniądze nie istnieje, pokaże się taka wiadomość: "The Organization that you are trying to donate money does not exist."

Jeśli ustawa przejdzie, na konto organizacji zostanie przelana wyznaczona suma pieniędzy oraz dostanie alert. Jeśli ustawa zostanie odrzucona pieniądze wrócą do skarbu państwa.

Czy powinienem sprzedawać/kupować na "Czarnym rynku"?

Czyli chcesz sprzedać/kupić coś bezpośrednio od innej organizacji lub obywatela, omijając Rynek?
Takie transakcje mogą być niebezpieczne. Jeśli już musisz takowe zawierać, dowiedz się, czy w Twoim kraju nie ma funkcji "Męża zaufania", tj. osoby zaufanej, do której obie strony umowy prześlą swoje rzeczy. Może być to bardzo pomocne.V1 Menu

Poradnik · Moje miejsca · Rynek · Statystyki · Reguły · Historia · Społeczeństwo