Bazuka

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
NorskIcon-Norway.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Bazooka

Bazooka është një armë të veçantë që vret armikun tuaj me një hit. Ajo nuk mund të blihet, as shitet dhuruar. Bazooka mund të blihet duke mbledhur pjesët bazooka nga eskpedita, ose duke plotësuar urdherat e përditshme të njësisë tuaj. Ndonjëherë pjesë bazooka janë shitur si oferta kohë të kufizuar për 0.45 gold secili.

Daily Order completed.png


Krijimi i Bazookës

Në mënyrë që të krijojnë një bazooka, ju duhet 5 pjesë të ndryshme.

Icon bazooka barrel.png Tytë Icon bazooka rocket.png Raketë M63A Icon bazooka scope.png Dylbi Icon bazooka stock.png Dorezë Icon bazooka trigger.png Këmbëz

Pasi ju kanë të paktën një nga secili qe mund mblidhen bazooka në Magazinen tuaj

Qytetarët duhet të kenë të paktën 150 forca në mënyrë që të mbledhë një bazooka.

Përdorimi i Bazookës

Bazooka mund të përdoret vetëm si armë normale: ju shkoni në fushëbetejë dhe ju do të shihni bazooka tuaj në vend i caktuar armë nga normal.

Karakteristikat e bazooka

Që bazooka është një armë të veçantë ai gjithashtu ka disa karakteristika të veçanta. Kur e keni përdorur një bazooka armiku yt do të vritet me një hit. Çdo hit do të merret pikërisht 10.000 pikat e ndikimit dhe ju do të shpërblehet me 1000 pikë grade.

Bazooka gjithashtu ka një qëndrueshmëri të tre sulmeve që do të thotë që ju mund të vrasin armiqtë tre me një bazooka dhe kështu merren 30.000 pikë të ndikimit.

Perforcuesi i Bazookës

Bazooka gjithashtu kanë përforcues personale Dëmtimi i njohur edhe si «përforcues bazooke». Ndonjëherë bazooka Booster është shitur si ofrojmë kohë të kufizuar për Icon - Gold.gif 1.9 Ar çdo

Bazooka përforcues ju lejon të shkaktojnë më shumë dëme në varësi të ndarjes tuaj:

  • 20000 Divizioni 1
  • 30000 Divizioni 2
  • 40000 Divizioni 3
  • 50000 Divizioni 4


Ju Lutem Vini Re: Nëse një qytetar ka një përforcues bazooka në ruajtjen e tyre dhe ata marrin gradua për ndarjen e ardhshëm, përforcues bazooka nuk do të përmirësohet.


Back.gif Ktheu tek faqja Magazina

Back.gif Ktheu tek faqja Arma


Menu Rising

Main page · Market · Community · Rules · History


--Sabri Hakuli 08:29, 29 March 2013 (PDT)