Country donations/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Law proposal page
Icon law donate.png Një anëtar i Kongresit/Dictator mund të propozojë një ligj për të dhënë para për një organizatë nga llogaritë e vendit.

Dhuroni në faqen në administratën vend anëtar i Kongresit ka formën e ardhshëm:

  • Emri i dhenies së Organizatës;
  • Shuma e të dhëna (shuma maksimale e Icon - Money.png 400,000 CC);
  • Linku i të dhënave

Kur ligji është propozuar, monedha është hequr nga llogaria e vendit.

Nëse vendi nuk ka sasinë e nevojshme të anëtar i Kongresit do të shihni mesazhin e mëposhtëm: "Vendi nuk ka sasinë e nevojshme të Gold në llogari për të shtypur këtë sasinë e monedhës".

Nëse organizata nuk ekziston, anëtar i Kongresit do të shihni mesazhin e mëposhtëm: "Organizatës që ju janë duke u përpjekur për të dhuruar paratë nuk ekziston"

Nëse ligji është votuar dhe pranuar se organizata do të marrë shumën e parave të propozuar (dhe një alarm). Nëse ligji është refuzuar, monedhës është shtuar përsëri në llogaritë e vendit.

Laws that can be proposed by

President: New citizen message · MPP · Declare war · Airstrike · Propose peace · Trade embargo · Resource concession · Leave alliance · Change alliance leader
Congress: Country donations · Minimum wage · President impeachment · Issue money · Change taxes · Accepting citizenship
Either President or Congress: Natural enemy
Dictator: Any of the above Laws except New citizen message and President impeachment