Zgjedhjet partiake

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Party elections vote.png
Party elections results.png
Icon position party president.gif
Me datën 15 te çdo muaji qytetarët mund të votojnë për Presidentin e partisëzgjedhjet partiake.

Qytetaret duhet të jenë anëtarë të një partie për të votuar në zgjedhjet partiake dhe, sigurisht, ata mund të votojnë vetëm për udhëheqësin e partisë së tyre.

Ata mund të kenë qasje në zonën e votimit nga faqja e partisë së tyre duke klikuar mbi "Voto tani".

Nëse nuk ka kandidatë për zgjedhjet e presidentit të partisë, presidenti aktual i partisë ruan pozitën e tij.

Që një qytetar të votojë, ata duhet të:

  • duhet të futen në zonen e votimeve dhe
  • klikoni butonin "Votoni" për zgjedhjen e tyre.

Procesi i votimit

  • Me datën 15 të çdo muaji qytetarët me Titullin e Rritur mund të votojnë për Presidentin e partisë së tyre.
  • Me datën 16 të çdo muaji bëhen:
  1. Në 00:00 (me kohën e eRepublik) votimet mbyllen për President të partive.
  2. Ndërmjet 00:00-24:00, rrezultatet do të shfaqen si Rrezultate të Ndërmjetme, përderisa Adminët e verifikojnë që nuk janë perdorur Multi-llogari.
  3. Presidenti i mëparshëm mbetet President i Partisë deri më 24:00.
  • Me datën 17 të çdo muaji bëhen:
  1. Pas 00:00, kandidati më i votuar në parti bëhet President i partisë.
  2. Në faqen e votimeve, rrezultatet do të ndryshohen në Rrezultatet zyrtare.


Politika

Sistemi i Votimit · Zgjedhjet partiake · Zgjedhjet për Kongres · Zgjedhjet për President · Lista e Presidentëve të botës · Administrimi i Shtetit