One:Training grounds/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
This page has a direct link in eRepublik.

eRepublik link: http://www.eRepublik.com/en/my-places/armyLanguages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.
Воени Активности

Сила · Кампови за Тренинг · Воен Чин · Воено Поле · Војување · Формула за Штета
Здравје и термини поврзани со него

Здравје · Храна · Куќа · Болница · Подарок · Прва Помош · Тренирање · Работење · Генерален Директор · Војување · Билет · Смрт

За да помогнете на вашата држава или да бидете воени платеници вие ќе морате да тренирате за да добиете поголема сила.

Вие можете да влезете во страната за тренирање следејѓи го советот на Платон но исто така може да се влезе и преку паѓачкото мени 'Мои места (My places)' со кликнување на 'Тренинг центар (Training gounds)'.

Contents

Правила на тренирање

Тренинг Центар

Training grounds.jpg

Кога ќе го отворите тренинг центарот, Лана ќе се појави со вашата моментална сила и сите опции за тренирање.
Кога ќе завршите со тренирањето, Лана ќе се појави повторно со твоите резултати. Долу е копчето со линк до сите битки во кои можеш да се војуваш.

Training feedback.jpg
Враќање во страната за тренирање

Army.PNG

Ако веќе сте тренирале вие можете да се вратите во тренинг центарот за да ја видите вашата статистика и да влезете во некоја битка. Овоаа слика тоа го покажува

Листа на активни војни е исто така достапна. Исто така, има можност за започнување на востание во регионот во кој се наоѓате (ако живеете во окупиран регион).
Исто така види


Back.gif Back to One:My places page

Back.gif Back to One:Tutorial (short version) page
V1 Menu

Водич · Мои места · Пазар · Информации · Правила · Историјат · ЗаедницаPersonal tools
Namespaces
Variants
Actions
Wiki
Miscellaneous
Editors
Toolbox