Херој на Битката

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Pop up window when citizen wins the medal
Icon achievement Battle Hero on.gif
Херој на Битката е награда која се дава на граѓанинот кој извршил најголемо влијание на исходот на некоја битка. Ова влијание се постигнува преку Војување за некоја држава во некоја битка.

Доколку двајца граѓани имаат исто влијание, тогаш граѓанинот со поголемиот број на Искуствени Поени ќе ја добие наградата.

На крајот на секоја битка, медалот за Херој на Битка се доделува не секој граѓанин што остварил најмногу штета на секоја страна во сите 4 дивизии. Тие добиваат злато како награда според следнава распределба:

Дивизија Злато за Херој на Битка
Icon division 1 blue.png
Национална Гарда
Icon - Gold.gif 2 Златo
Icon division 2 blue.png
војници
Icon - Gold.gif 3 Златo
Icon division 3 blue.png
Специјални Единици
Icon - Gold.gif 4 Златo
Icon division 4 blue.png
Тенкови
Icon - Gold.gif 5 Златo

Во секоја дивизија за секоја битка се добиваат по двајца Херои на Битката - еден од напаѓачите и еден од бранителите.

Achievements

Freedom fighterHard workerCongress memberCountry presidentMedia mogulBattle heroSky heroCampaign heroResistance heroSuper soldierSociety builderMercenaryTop fighterTop aviatorTrue patriotPrestige hunterDictator traineeTrue dictatorLiberator