Epik savaş

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
FrançaisIcon-France.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
Özel epik savaş simgesi
Epik savaş sırasında özel arkaplan

Epik (Destansı) Savaşlar yüksek miktarda hasar verilen savaşlardır. Bir savaş epik olduğunda, her bir vuruşunuz (hit) için iki kat prestij puanı ve BH madalyaları için de iki kat altın alırsınız [1].

Çekişmeli olan tam ölçekli savaşlar (Full Scale Battles, savaş barı %49.5 ve %50.5 arasında olan savaşlar) da iki kat prestij puanı kazandırır ve Epik savaş gibi davranır [2].

Bir savaşın Epik olması için gereken hasar, kara savaşları'nda tüm askerler tarafından son 7 günde verilen ortalama hasar miktarına bağlıdır. Formül paylaşılmamaktadır ve vatandaşların aktifliğine bağlı olarak değişmektedir.

Çifte ödüllerin yalnızca Epik'in gerçekleştiği ilgili division (alay) için olduğunu ve o raundun diğer alayları için geçerli olmadığını unutmayın. Elbette bu, aynı turda başka bir alay için de Epik olamayacağı anlamına gelmez.

Özel not: Uçak savaşları da epik savaş olabilir ve ekstra altın ve prestij puanı kazandırırlar. Epik uçak savaşları kazanan ülkeye iki kat savaş puanı kazandırmaz.

Tarih

Epik savaşlar Epic Warfare Tournament etkinliğinde getirildi. Bir savaş epik hale geldiğinde, üçlü prestij puanı ile ödüllendirildi. Turnuva bittikten sonra, epik savaşlar üçlü prestij puanı verilmeden sadece görsel bir efekt olarak tutuldular - farklı savaş geçmişi ve savaşlar sayfasında özel bir simge ile.

Alay değişikliklerinden önce bir savaşın epik olması için gereken hasarlar şu şekildeydi:

2014’ün başlarında gereken hasarlar şu şekildeydi:

2523. günde epik savaş için gerekli hasarlar şu şekilde değiştirildi [3]:

Alay Tecrübe seviyesi Hasar
Icon division 1 blue.png 1 – 34 150.000.000
Icon division 2 blue.png 35 – 49 1.500.000.000
Icon division 3 blue.png 50 – 69 4.500.000.000
Icon division 4 blue.png 70+ 10.000.000.000

Ayrıca bakınız

Referanslar


Savaşlar

Temel Bilgiler: Askeri eğitimSavaşSavaş ilanıDoğal düşmanHava saldırısıSavaş alanıMuharebeSavaş öncelikleriKararlılıkİmparatorlukSavunma kalkanı
Türler ve listeler: Uçak savaşıKara savaşıSoğuk; Tam ölçekli veya Epik savaşDireniş savaşıİç savaşKurtuluş savaşıOyun içi savaşlar sayfasıAskeri çatışmaların listesi