Uçak savaşı

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
FrançaisIcon-France.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
한글Icon-South Korea.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
СрпскиIcon-Serbia.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Asker ile ilgili terimler

Temel konseptler: Askeri rütbeUçak rütbesiGüçHasarEtkiSilahArttırıcıSavaş alanıKara savaşıUçak savaşı
Başarımlar: Savaş kahramanıHarekat kahramanıÖzgürlük savaşçısıParalı askerGökyüzü kahramanıSüper askerEn iyi havacıEn iyi savaşçıGerçek vatansever
Askeri birlik: KomutanYardımcı komutanKaptanBölükGünlük emirSavaş emirleri
Eylemler: EğitimSavaşmakDeployGerilla savaşları
İpuçları ve püf noktaları: Askeri eğitimAskeri formüller
Görseller: Araç deposuTank kaplamalarıUçak kaplamaları

Uçak savaşları veya Hava savaşları 3'e 1 oranında (her 3 tank raundundan sonra 1 raunt hava raundu olacak şekilde) tank savaşlarıyla beraber harekatların bir parçasını oluşturur. 3165. günde oyuna eklenmişlerdir.

Genel bilgi

 • Hava rauntları tümenlere(division) ayrılmamıştır. Her bir savaşçının hasarı tek bir duvara etki etmektedir.
 • Bir hava raundu, kazanan tarafa 22 harekat puanı kazandırır (bir tank raundunda tüm tümen savaşlarını kazanan taraf 11 puan kazanır). Bir harekatı kazanmak için hala toplamda 94 puan toplamak gerekmektedir.
 • Müşterek koruma antlaşmaları hava rauntlarında da geçerlidir ve aktiftir.
 • Oyuncular tank ve uçak rauntlarında savaşabilirler.
 • Hava rauntlarında şu an için epik olma özelliği yoktur.

Pilot olarak savaşmak

Hava savaş alanı
 • Oyundaki güç pilotluk yeteneklerini etkilemez. Gelecekte pilotluk için her gün geliştirilebilecek yeni bir yetenek aktif olacaktır. Bu yetenek oyuna eklendiği zaman, yeni ve eski oyuncular arasında kısa sürede oluşan uçurumları engellemek için, günlük maksimum geliştirilebilme miktarı şu anda güç özelliğinin geliştirebildiği miktardan oldukça düşük olacaktır. Eğitim alanlarına benzer özel olanaklarla koordinasyon geliştirilmesi mümkün olacaktır ancak yine de koordinasyon bonusu, eğitim alanlarında alıştıklarımızdan daha düşük olacaktır.
 • Pilot olarak savaşırken, tüm oyuncular tecrübe puanı kazanacaktır. Infantry kit satın alanlar da buna dahildir.
 • Hali hazırdaki hasar arttırıcılar hava savaşlarında kullanılamaz. Elit vatandaş statüsüyle kazanılan hasar bonusu ve doğal düşman bonusu pilot olarak savaşırken de geçerlidir.
 • Hasar hızlandırıcılar uçak savaşlarında kullanılabilir.
 • Savaş zulasında bulunan askeri rütbe bonusu hava rütbesi için de etki edecektir.
 • Sadece uçak silahları fabrikasında üretilen silahlar pilot olarak kullanılabilir. Bazukalar, roketler, bombalar ve diğer mevcut "süper silahlar" uçak savaşlarında kullanılamaz. Pilotlar silah kullanmadan da savaşabilirler ve hasar hesabında tank savaşlarındaki hasar formülü geçerlidir.

Uçak savaşlarında Infantry kit

 • Infantry kit'te bulunan deneyim inhibitörü, uçak savaşlarında çalışmaz.
 • Kendi tümenlerini domine etmeye alışkın, hava savaşlarının tadına bakmak istemeyen ve yüksek tecrübe seviyelerinin elite vatadaş ve ücretsiz eğitim gibi imkanlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar maverick pack tercih edebilirler. Bu paket herhangi bir görevi tamamlamadan veya para harcamadan oyunculara tümen(division) değiştirme imkanı sunar.
 • Bu paket için en son Kaynak savaşı etkinliği sırasında getirilen maksimum vuruş kuralı (vuruş başına verdiğiniz hasar o rauntta ve tümende maksimum vuruş başına hasara sahip oyuncununkini geçemez, en fazla o kadar olur) etkin olacaktır. Maverick pack alan vatandaşlar aynı zamanda infanty kit de satın alabilirler.

Madalya

Icon achievement Sky Hero on.gif

Uçak rauntlarında en çok hasarı veren vatandaşlar(her iki taraftan birer kişi) yeni Sky hero madalyasını (mevcut Savaş kahramanı madalyasına benzer) ve 30 altın ödülünü kazanırlar. Sky hero madalyaları harekatın her bir uçak raundunda kazanılabilir.

Dekorasyonlar

Dünya veya ülke genelinde bir askeri başarıya ilk ulaşan vatandaşlar özel dekorasyonlara sahip olabilecektir. Bir hava rütbesine ilk sahip olan vatandaş (dünya veya ülke genelinde) altın dekorasyon, sonraki 9 vatandaş ise gümüş dekorasyon kazanacaktır. 'Bir rütbe sınıfının sadece ilk rütbeleri için bu dekorasyonlar verilecektir (Squadron leader 0.png Squadron Leader rütbesi dekorasyon kazanırken, Squadron leader 2.png Squadron Leader** kazanamayacaktır).

Daha fazlasını okumak için

Ayrıca bakınız


Savaşlar

Temel Bilgiler: Askeri eğitimSavaşSavaş ilanıDoğal düşmanHava saldırısıSavaş alanıMuharebeSavaş öncelikleriKararlılıkİmparatorlukSavunma kalkanı
Türler ve listeler: Uçak savaşıKara savaşıSoğuk; Tam ölçekli veya Epik savaşDireniş savaşıİç savaşKurtuluş savaşıOyun içi savaşlar sayfasıAskeri çatışmaların listesi