One:Create company/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
This page has a direct link in eRepublik.

eRepublik link: http://www.eRepublik.com/en/create-company


Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.

Тука можете да дознаете како да основате компанија на еРепублик. Компанијата ќе биде создадена во државата и регионот во кој моментално се наоѓате и ќе има сметки во Злато и во националната валута (Тоа значи дека добивате лиценца за таа држава). Морате да бидете многу внимателни каде ја создавате вашата компанија бидејќи КОМПАНИИТЕ НЕ МОЖАТ ДА СЕ ПРЕМЕСТАТ во друг регион или држава.

Можете да ја прегледате статијата пред да отворите компанија company 10 нешта што треба да ги знаете пред да основате компанија.

Создавање Компанија

Create company.jpg

Првиот дел ги покажува потребните средства за создавање на компанија. А тие се:

 • Да имате Icon-gold.gif 20 Златo
 • Да бидете левел 9
 • Да бидете невработен
  • или
 • Да имате Icon-gold.gif 20 Златo
 • Да бидете логирани на вашата организација.

Ако ги исполнувате условите Вие можете да создадете ваша компанија. Company details.jpg

 1. Напишете име за вашата компанија (од 6 до 30 знаци) кое ќе бидат исклучиво составено само од букви, бројки и од следниве знаци: (! # $ % * ? | . / ^ { } ` ~ & ' + - = _)
 2. Изберете индустрија. Вие можете да создадете компанија за суровини, градежништво, или мануфактура.

Табели за индустриите, потребни вештини и суровини кои се користат

Индустрија Вештина Користени Суровини
Icon - Diamonds.jpg Дијаманти Обработка на суровини Ниту една
Icon - Grain.png Жито Обработка на суровини Ниту една
Icon - Iron.png Железо Обработка на суровини Ниту една
Icon - Oil.png Нафта Обработка на суровини Ниту една
Icon - Wood.jpg Дрво Обработка на суровини Ниту една
Icon - House.jpg Куќа Градежништво Дрво
Icon - Defense System.jpg Одбранбен Систем Градежништво Дрво
Icon - Hospital.jpg Болница Градежништво Дрво
Icon - Food.jpg Храна Производство Дрво
Icon - Gift.jpg Подарок Производство Дрво
Icon - Weapon.jpg Оружје Производство Железо
Icon - Moving Ticket.jpg Билети Производство Нафта
 • Забелешка: Вие не можете да создадете компанија ако претходно поседувате компанија од тој тип. Тоа значи дека можете да бидете Генерален Директор на максимум 12 компании, од кои 12 компании секоја компанија ќе биде за различно производство.
 • Додадете аватар(слика) за вашата компанија (изборно но е препорачливо)
 • Додадете URL адреса каде што ќе се одвива дискусија за вашата компанија(изборно)

Исто така поглегднетеV1 Menu

Водич · Мои места · Пазар · Информации · Правила · Историјат · Заедница