One:News/Türkçe

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
中文(简体)Icon-China.png
SuomiIcon-Finland.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
TürkçeIcon-Turkey.pngHaberler, gazeteler aracılığıyla eRepublik'te vatandaşlara birbirleri arasında sürekli iletişim sağlamaya yarayan bir platform yaratır. Bu araç, vatandaşlara fikirlerini belirtme imkanı, diğer vatandaşları bilgilendirme imkanı ve propaganda yapma imkanıyla donatır. Haberleri düzenli bir şekilde okumak ulusal ve beynelmilel konularda güncel kalmanızı sağlar. Yeni oyuncular için kendilerini tanıtmanın en kolay yolu gazete çıkarmak ya da haberlerin altına yorum yapmaktır.

Anasayfa Haberleri

Haberleri Anasayfa'dan görebilirsiniz.

Haberler bölümünün en üstünde eRepublik Insider'ın en güncel haberini bulacaksınız.

Haberlerinizde vatandaşı olduğunuz ülkenin haberlerini görürsünüz, yaşadığınız ülkenin haberlerini değil.

Haberlerinizi üç şekilde filtreleyebilirsiniz:

  • En iyi (Top rated news)
  • En son (Latest news)
  • Uluslararası (International news)

Makaleler yayınlandıktan 2 gün (48 saat) sonraya kadar ana sayfada gözükürler.

En iyi Haberler

En iyi haberler sizin ülkeniz tarafından en çok oylanan makalelerdir. Anasayfanızda ülkenizin en çok oylanmış 5 makalesini, bunların oy sayılarını, başlıklarını ve ne kadar zaman önce yayınlandıklarını linkleriyle birlikte göreceksiniz. "Daha çok haber" tuşuna basarak da ülkenizin diğer en çok oy alan haberlerini görebileceksiniz.

En son Haberler

En yeni çıkan haberler en son haberler sekmesinde yer alır. En iyi haberlerde gördüğünüz gibi, aynı bilgileri en son haberlerde de göreceksiniz: oy sayılarını, başlıklarını ve ne kadar zaman önce yayınlandıkları. "Daha çok haber" tuşuna basarak da ülkenizin diğer en son haberlerini görebileceksiniz.

Uluslararası Haberler

Bu haberler eRepublik'in en popüler haberleridir. Uluslararası sekmesinden eDünya'da en çok oylanmış 5 makaleyi görebileceksiniz. Diğer haberlerde olduğu gibi, burada da "Daha çok haber" tuşuna basarak daha çok popüler dünya makalesi görebileceksiniz.

Haberler Bölümü

Haberler bölümüne Ana Menü'deki Topluluk bölümünden ya da ana sayfadaki haberler sekmesinin "daha çok haber" linkinden ulaşabilirsiniz.

Haberler sayfası anasayfanızdan daha çok haber gösterir. Bu bölümde haberleri ülkelere, oylara, yayınlanma zamanlarına ve çeşitlerine göre filtreleyebilirsiniz.

En iyi Haberler

Ülkenizin en çok oylanmış 20 makalesini bu bölümden görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, filtreler bölümünden "tüm ülkeler" seçeneğini ya da herhangi bir ülkeyi seçerek tüm dünyanın ya da o ülkenin en çok oylanan makalelerine ulaşabilirsiniz. Makaleler yayına başladıktan 2 gün sonraya kadar gözükecektir (48 saat).

En son Haberler

Ülkenizde yayınlanmış en yeni 50 makaleyi bu bölümden görebilirsiniz. Makaleler yayınlandıkları ülkenin ilk 50'sinden çıktıktan sonra bu bölümde gözükmezler. Ayrıca dünyada çıkan en yeni 50 makaleyi filtre bölümünden "uluslararası" seçeneğini işaretleyerek görebilirsiniz.

En son olaylar

Seçtiğiniz ülkeden yaşanan en yeni 50 olayı gösterir. Olaylar askeri haberleri, meclis ve seçim haberlerinden oluşur. Bu olaylar da ilk 50'den düşünceye kadar listede kalır. Ayrıca, "bütün ülkeler" seçeneğini kullanarak eDünyada yaşanan en yeni olayları görme imkanınız da bulunmaktadır. Bu haberlerde sadece askeri haberleri, ambargo haberleri ve başkan düşürme haberleri gelecektir.

Abonelikler

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, vatandaşlar gazetelerini de evlerine, yani mesaj kutularına getirtebilirler. Daha çok bilgi için abonelikleri görün!

Alakalı Başlıklar


Menu Rising

Homepage · Market · Kurallar · Geçmiş · Topluluk