Savaş alanı

From eRepublik Official Wiki
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
NorskIcon-Norway.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Savaşlar

Temel Bilgiler: Askeri eğitimSavaşSavaş ilanıDoğal düşmanHava saldırısıSavaş alanıMuharebeSavaş öncelikleriKararlılıkİmparatorlukSavunma kalkanı
Türler ve listeler: Uçak savaşıKara savaşıSoğuk; Tam ölçekli veya Epik savaşDireniş savaşıİç savaşKurtuluş savaşıOyun içi savaşlar sayfasıAskeri çatışmaların listesiSavaş Alanı savaşların gerçekleştiği yerdir. Her bölge için yalnızca bir savaş gerçekleşebilir. Savaşların nasıl gerçekleştiğini merak ediyorsanız, savaş mekanikleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Savaş Arayüzü

Biri kara birimleri ve diğeri hava bölümü için olmak üzere iki savaş alanı arayüzü vardır. Bununla birlikte, arayüzlerin çoğu benzerdir ve farklılıklar varsa belirtilecektir. Aşağıdakiler, savaş alanı arayüzünün masaüstü sürümünün açıklamasıdır, ancak sağ tarafta mobil sürümün nasıl göründüğünü de görebilirsiniz.

Kara savaş alanı
Hava savaş alanı
eRepublik mobil versiyonunda savaş sayfası.

Üst köşe

Sol üst köşede, ana sayfa düğmesinden önceki menü düzeyinde, avatarınızı vatandaşınızın adı, seviyesi, enerji çubuğu ve kurtarılabilecekse enerji geri kazanma olasılığı ile birlikte bulacaksınız. Hemen aşağıda, ikamet bonusu olup olmadığını (ev düğmesi yeşil) veya bu savaş için kullanılamadığını (ev düğmesi gri) gösteren bir ev düğmesi ve ardından ikamet bölgesi ve ikamet bölgesi ülkesi. Daha sonra bir vatandaş altın, para birimi ve prestij puanlarını gözlemleyebilirsiniz.

Sağ üst köşede, herhangi bir göreviniz, mesajınız veya uyarınız olup olmadığını gösteren 3 etkileşimli bağlantı vardır. Etkin görevlerin sayısı, yeni mesajlar ve varsa yeni uyarılar görüntülenecektir. Son bağlantı haftalık skor tablolarıdır.

Savaş alanı üst çerçeve

Sağ üst köşede, animasyonların açılıp kapatılabileceği, yenilmiş düşmanla ilgili istatistiklerin gösterilip gösterilemeyeceği ve oyuncuların savaş alanında gösterilmesi gerekse bile bir filtre açılır menüsü var.

Sol üst ve sağ köşelerde, her iki taraf için de en fazla hasar veren vatandaşlar var. Kara savaş alanı arayüzünde, diğer kara bölümlerinde en fazla hasarı yapan vatandaşı görebileceğiniz bir açılır menü de var.

Üst orta alan savaş alanının ana alanıdır. Ortada, etki çubuğu var. Çubuk, her iki tarafın şu anda kaç yüzde ve tahakküm puanı tuttuğunu söylüyor. Etki çubuğunun hemen üstünde, savaştığınız tarafta bir belirleme bonusu olması durumunda etki çoğaltıcısı olabilir. Ayrıca o turda geçen süreyi gösteren bir zamanlayıcı da vardır.

Hemen aşağıda, sol üst ve sağ tarafta, savaştaki ülkeleri görebilirsiniz. Ortada 6 genel bakış düğmesi olan bir bölüm var (şu anda sadece ilk üç aktif):

 1. Mevcut savaş bölgesi, savaşa katılan her ülkenin müttefikleri, mevcut tahakküm yüzdesi ve her bölüm için puanlar ve seviye tarafından nasıl kazanıldığına genel bir bakışla mevcut kampanya noktalarını (savaşı kazanmak için 94 gereklidir), destansı bir savaş olmak için ne kadar daha fazla hasar gerektiğini gösterir
 2. Savaş istatistikleri, tüm bölümlerde savaşın her turunda her iki tarafta en iyi savaşçıları gösterir
 3. Savaş tarihi, bu savaştaki tüm önceki savaşları gösteren hangi bölgenin saldırıya uğradığını, hangi ülkenin kazandığını ve ne zaman kazandığını gösterir
 4. Durumum
 5. Savaş istatistikleri
 6. Savaş alanı bilgisi

Savaş alanı orta çerçeve

Gerçek mücadele, savaş alanı çerçevesinin ortasında görülebilir. Burada bir asker savaş alanına girdiğinde görebilirsiniz. Vatandaşların tanklarının hemen yanında şunları görürsünüz :

 • Tank (+ tank derisi)
 • isim
 • enerji bar
 • vatandaşlık
 • hasar (ne zaman savaşırsa)

Kendiniz için, seçili Q1 veya Q7 silahınız yoksa NW ile işaretlenmiş seçilen silah türünü göreceksiniz. Kara bölümü savaşlarında Bazuka'yı da seçebilirsiniz.

Sağ orta tarafta, bu savaş için herhangi bir aktif Savaş emri olup olmadığını da görebilirsiniz.

Savaş alanı alt çerçeve

Ana makale: Fight/Türkçe

Alt çerçeve savaşınızı kontrol ettiğiniz yerdir. Yükseltici, özel silahlar (yalnızca kara bölüm savaşları için kullanılabilir) ve değiştirme bölüm düğmeleri (yalnızca özel durumlarda kara bölüm savaşlarında mevcuttur) sol alt köşede bulunabilir. Düğmelere tıkladıktan sonra elinizdeki tüm seçenekleri görebilir ve hemen etkinleştirmek için mevcut olanlardan birine tıklayabilirsiniz.

Sağ alt köşede Gerilla Kavgalarına Katıl (belirli koşullar karşılandığında sadece zemin bölümü), tedarik mağazası, savaş istatistikleri, araç deposu ve Gerilla Kavgaları Envanteri (sadece zemin bölümü) düğmelerini bulabilirsiniz.

Savaş kontrolleri, savaş alanının alt kısmında bulunabilir. 5 farklı düğme vardır:

 • Etki, mini savaşta yaptığınız etki ("Dövüş" düğmesinin üstünde)
 • Enerji geri kazanımı düğmesi, enerjiyi nasıl geri kazanabileceğinize bağlı olarak değişir. Enerji geri kazanma düğmesinin üzerine gelmek, yiyerek ne kadar daha fazla enerji geri kazanabileceğiniz hakkında bilgi veya geri kazanılabilecek maksimum enerjiye ulaşırsanız ek bilgi sağlayacaktır. Tüketim sırasına göre, mevcut olana bağlı olarak, düğme şu olacaktır:
  • ekmek ye
  • özel ürün tüket (havuç veya kışlık muamele)
  • enerji bar kullan
  • ilk yardım çantası satın al.
 • Savaş butonu
 • Silah değiştir
 • Rütbe göstergesi, mevcut sıralamanızı ve bir sonraki sıradan ne kadar uzakta olduğunuzu belirtir. Farenin farklı bölümlerinin üzerine gelerek daha ayrıntılı bilgiler görebilirsiniz.

Savaş İstatistikleri

Savaş istatistiklerini görmek için sağ alt köşedeki Savaş istatistiklerini görüntüle düğmesini veya arayüz çerçevesinin orta üst kısmındaki Savaş istatistiklerine tıklayın. Avcı istatistikleri aşağıdaki bilgileri içerecektir:

 • Aşağıdaki bilgilerle her mini savaşın en iyi askerleri
  • Avatar, isim ve milliyetleri
  • Öldürülen düşman sayısı veya etkisi (öldürme veya hasar verme sekmesini seçmenize bağlı olarak)
  • Profil linkleri
 • Sıranız vurgulanır.

Varsayılan olarak, bölgenizdeki mevcut mini savaşın istatistiklerini göreceksiniz. Ancak, istenen bağlantıları tıklayarak diğer mini savaşların veya diğer bölümlerin istatistiklerini görebilirsiniz.

Not: Savaş istatistikleri sadece aktif olan savaşlar ve bulunduğunuz ülkenin katıldığı savaşlar için görüntülenebilir.

Bir savaşı izlemek

Battlefield interface not involved.png

Savaşın bir parçası olan herhangi bir ülkede yaşamasanız bile, savaşı kendiniz izleyebileceksiniz. Herhangi bir katılımcı ülkede olmadığınızı ve savaşmak istiyorsanız, bunlardan birine taşınmanız gerektiğini bildiren bir uyarı olacaktır.

Savaş alanı yardımıyla taşınma

Travel to battlefield.png

Savaşa katılamazsanız, savaşa katılmak için savaşa katılan ülkelerden birinde bulunmanız gerektiğini bildiren bir uyarı göreceksiniz. Ayrıca, doğrudan savaş alanından bu ülkelerden birine geçme şansınız da olacak.

"Konumu değiştir" e bastığınızda Seyahat sayfasına benzer bir arayüz göreceksiniz. Tek fark, taşıyabileceğiniz ülkelerin listesinin yalnızca saldırgan ve savunucu ülkeler içereceğidir. Listeden ve bölgeden taşımak istediğiniz ülkeyi seçin. Ardından işlemi yapmak için "Taşı" düğmesine basın.

Bu savaşta savaşabileceğiniz bir ülkeye gitmek istemiyorsanız "Hayır, teşekkürler" bağlantısına basabilirsiniz. Bu, savaş alanı arayüzünü yukarıda açıklandığı gibi döndürecektir.

Not: Bir düşman ülkesinde bulunuyorsanız ve düşman ile ülkenizdeki müttefiklerinden biri arasındaki savaşa katılıyorsanız, hareket eden pop-up'da sadece ülkenizle birlikte dost ülkenin müttefikleri gösterilir. Bazen savaşın yapıldığı ülkeden ziyade müttefik bir ülkeye taşınmak daha ucuz olabilir.

Notlar

Uzun süre bir şey yapmazsanız, hâlâ orada olduğunuzu doğrulamanız gerekir.
 • 2 dakika içinde hiçbir şey yapmazsanız, savaş durumu ve kahramanlar güncellenmeden önce hala orada olduğunuzu onaylamanız gerekir.
 • Başkaları için değil, yalnızca kendiniz için tam savaş istatistiklerini görebilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Savaş alanı tarihçesi


Savaşlar

Temel Bilgiler: Askeri eğitimSavaşSavaş ilanıDoğal düşmanHava saldırısıSavaş alanıMuharebeSavaş öncelikleriKararlılıkİmparatorlukSavunma kalkanı
Türler ve listeler: Uçak savaşıKara savaşıSoğuk; Tam ölçekli veya Epik savaşDireniş savaşıİç savaşKurtuluş savaşıOyun içi savaşlar sayfasıAskeri çatışmaların listesi