One:House/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.Продуктите

Храна · Подароци · Билети · Оружја · Куќи · Болници · Одбранбени Системи

Icon - House.jpg Куќа може да поседува секој граѓанин со цел да добие дополнителни поени во здравјето. Куќа може да се купи на пазарот.

Куќа со поголем квалитет ви дава плус поени во здравјето кога консумирате храна. Ако поседувате повеќе куќи тогаш куќата со највисок квалитет се зема во обѕир.

Куќи и здравје

Добивките за здравјето се релативни, пресметани користејќи го моменталното здравје на граѓанинот. како правило, колку по здрави се граѓаните толку помалку здравје ќе добиваат. Напротив, граѓанин што е блиску до смрт ќе добива позначајно здравје за него.

Примери

Моментално здравје Icon - Food.jpgQ Icon - House.jpgQ Добивка
90 1 1 1.2
50 1 1 2
10 1 1 2.8
Моментално здравје Icon - Food.jpgQ Icon - House.jpgQ Добивка
90 3 3 3.6
50 3 3 6
10 3 3 8.4
Моментално здравје Icon - Food.jpgQ Icon - House.jpgQ Добивка
90 5 5 6
50 5 5 10
10 5 5 14

Изградба

Icon - Wood.jpgДрво е потребно за да се изгради куќа.

Исто така видете


Здравје и термини поврзани со него

Здравје · Храна · Куќа · Болница · Подарок · Прва Помош · Тренирање · Работење · Генерален Директор · Војување · Билет · Смрт · Revive