Oficeri

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


edit

Speech balloon.png User-created position

Kjo faqe përmban elemente/ konceptet/idetë të cilat nuk janë lojë përmban eRepublik.


Një oficer është një anëtar i një force ushtarake të organizuar, me një pozitë më të lartë se ajo e një ushtari. Në mënyrë tipike, një oficer do të urdhëroj njësi të madhësive të ndryshme, deri në dhe duke përfshirë edhe forcat e armatosura një vend i tërë së. Ata mbajnë autoritet mbi ushtarët dhe zyrtar i një rangu më të ulët se sa veten e tyre.

Shiko edhe kete