Train/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
The Training grounds page on the mobile version of eRepublik.
Воени Активности

Војник · Кампови за Тренирање · Војување · Воено Поле · Воен Чин · Воени Формули

Тренирање е процес на зголемување на вашата сила. Можете да тренирате еднаш на ден во секоја од тренинг камповите кои се наоѓаат на вашето земјиште со кликање на зградата.

When you train, you will see the results. Press Show details to get more detailed information

Тренинг кампови

Секој од тренинг камповите имаат различен ефект на вашето тренирање.

Името на тренинг кампот Цена за еден тренинг Ефекти од тренингот Забелешки
Објект за основна обука Бесплатно Основно зголемување: 5 поени Тренинг бонусот се однесува само на овој објект.
Центар за искачување Icon-gold.gif 0.19 Златo +2.5 поени на сила Чини 100 Money.png да се изгради (не е потребно слободно земјиште)
Центар за стрелање Icon-gold.gif 1.49 Златo +5 поени на сила Чини 200 Money.png да се изгради (не е потребно слободно земјиште)
Центар за специјална единица Icon-gold.gif 1.79 Златo +10 поени на сила Чини 300 Money.png да се изгради (не е потребно слободно земјиште)

Тренинг бонус

Додека тренираш во објектот за основна обука, бонусите можат да се икористат за зголемување на ефикасноста на тренингот:

Теоретскиот максимум на сила кој што еден граѓанин може да го добива на ден е 25(треба да тренира во секој од тренинг камповите, да има 2 активни пријатели т.е. Реферали. Исто така државата од која што има државјанство да има природен непријател и со тоа ја зема целокупната дневна награда).

FAQ

 • Q: Колку пати можам да тренирам во еден ден?
  • A: Максимум 4 пати, по еднаш во секој од тренинг камповите.
 • Q: Можам ли да се купи повеќе исти тренинг кампови ?
  • A:Не.
 • Q: Дали морам да купам ново земјиште за моите тренинг кампови?
  • A: Не, земјиштето ќе биде обезбедено бесплатно.
 • Q: Дали опцијата природен непријател или бонусот од Рефералите се однесува на новите тренинг кампови?
  • A:Не, тие се однесуваат само за oбјектот за основна обука.
 • Q: Колку Здравје губам од тренирањето во еден од било кој тренинг камп?
  • A: 10

Исто така види