Ambassador Program/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Programi i Ambasadorit

Programi

Zyrtari Programi Ambasadori ishte një kohë programi në eRepublik, për nder ata lojtarë të cilët kanë kontribuar më shumë për shumim eRepublik IRL, dhe në përgjithësi të ndihmojë përmirësimin e lojës përvojë nga përkthimet dhe programe shtuar. Kërkesat përfshinin ka arritur nivelin e 12 dhe duke qenë një lojtar aktiv në lojë, dhe gjithashtu aktivitete të ndryshme lidhur me përmirësimin e vendit dhe marrëdhëniet e saj publike.

Është ende e mundur për të marrë simbol nëse ju ndihmoni eRepublik në shumë mënyra dhe për të sjellë shumë të reja të qytetarëve, qoftë nga reklamat jashtë ose duke shkuar në komunitetin tuaj dhe të thënë të tjerët.

Kërkesat

Detyrat e Ambasadorëve të përfshira:

  • Përkthimi dhe redaktimi (localization) të lojës
  • Ftuar një numër të madh të lojtarëve në lojë (nuk përfshin llogarive të shumëfishta)

Location on Profile

Ambasadorët kanë ikonën Programi ambasadorin pas emrit e tyre në faqen e Profilit.

Ambassador display.jpg

Ambassadors

Lista më poshtë ka formate të veçanta të përcaktuara, ndërsa redaktimi ju lutem sigurohuni që ju të mbani formatet. Nëse një qytetar nuk ka një faqe wiki, ju lutem mos të lidhura me të.

Ambasadorët e tanishme janë:

In-game Active Ambassadors:

Name Country
Ahsan Pakistan Icon-Pakistan.png
Albert tseng Taiwan Icon-Taiwan.png
Amli Nujhan Malaysia Icon-Malaysia.png
Andreas Bo Greece Icon-Greece.png
andycro Croatia Icon-Croatia.png
Apokalipto North Macedonia Icon-North Macedonia.png
Aradjanski Branko Serbia Icon-Serbia.png
Arcanic Legend (theirina) South Korea Icon-South Korea.png
Arlind Albania Icon-Albania.png
AyDiN. Iran Icon-Iran.png
bandigarf Serbia Icon-Serbia.png
Bogdan-Halamydnyk Ukraine Icon-Ukraine.png
BrunoCostel Brazil Icon-Brazil.png
Clopoyaur Romania Icon-Romania.png
Curlybear Belgium Icon-Belgium.png
CybeRNerO Greece Icon-Greece.png
dimikala Greece Icon-Greece.png
Ekfant. (Majid Boriani, Persian Punisher, Rudolf Maist3r) Iran Icon-Iran.png
El Corazon Quemado (Karolina Jesieniecka) Russia Icon-Russia.png
Freiheitskaempfer Germany Icon-Germany.png
Fumitsuki
(ayase sayuki, milk ole)
Taiwan Icon-Taiwan.png
GabryFure Italy Icon-Italy.png
Garmacor Hungary Icon-Hungary.png
Gulitiwi Brazil Icon-Brazil.png
gyika Hungary Icon-Hungary.png
higter Germany Icon-Germany.png
IM7 Armon (Armon) Montenegro Icon-Montenegro.png
Josx Croatia Icon-Croatia.png
Kelera de Largo (yoskyyyyy, Valoshka) Belarus Icon-Belarus.png
Kentavr Russia Icon-Russia.png
Kherehabath Poland Icon-Poland.png
kloraq Turkey Icon-Turkey.png
kyuu bee China Icon-China.png
Leo Shinji (Leo Syahmessi) Malaysia Icon-Malaysia.png
Madre Superiora Italy Icon-Italy.png
Madvieri Portugal Icon-Portugal.png
Magic Poland Icon-Poland.png
Maine Coon Denmark Icon-Denmark.png
Markus S Germany Icon-Germany.png
Master_rg Germany Icon-Germany.png
MaZzA Italy Icon-Italy.png
mhifzan Malaysia Icon-Malaysia.png
MickeyHowl Taiwan Icon-Taiwan.png
Misho (Swedish.) Sweden Icon-Sweden.png
Nerzhu1 Malaysia Icon-Malaysia.png
NIKrumov (Chukcha) Bulgaria Icon-Bulgaria.png
Persian Myth Iran Icon-Iran.png
Plato eRepublik Icon-eRepublik.png
pernik1948 Bulgaria Icon-Bulgaria.png
R O B E R (fanasimpson) Argentina Icon-Argentina.png
Rapaz_avr Portugal Icon-Portugal.png
Romperov Bot sa Skripte (Z N Gorki) Croatia Icon-Croatia.png
Rosa Violet Carson (Ryan Cullen) Brazil Icon-Brazil.png
Russian legend (Axithe) Russia Icon-Russia.png
Sergeant Spring Goat
(Sergeant Spring, Sergeant Autumn)
Israel Icon-Israel.png
Sina.Tehrani (Gh.Nirvana) Iran Icon-Iran.png
Starkad Rorlikson Germany Icon-Germany.png
Stlemmy
(Antonio Wimer, Rudolf Peresin, Zadarski Osvetnik)
Croatia Icon-Croatia.png
StrozeR Poland Icon-Poland.png
szeku Hungary Icon-Hungary.png
theface Hungary Icon-Hungary.png
TOY OF THE WINDS (KE LE, Papichello, teknik562) Turkey Icon-Turkey.png
Troqneca Bulgaria Icon-Bulgaria.png
vingaer Poland Icon-Poland.png
ZmicerU Belarus Icon-Belarus.png


Dead citizen.png Dead citizen
Dead Ambassadors:
Name Country
3meu Ukraine Icon-Ukraine.png
4RN0 Hungary Icon-Hungary.png
Acoutinho Portugal Icon-Portugal.png
Adin Odmin Romania Icon-Romania.png
Admiral General Mickey (XMikiGOx) Israel Icon-Israel.png
Ahmed AE Saudi Arabia Icon-Saudi Arabia.png
Ahmed Am Saudi Arabia Icon-Saudi Arabia.png
Alexander Matteo Bulgaria Icon-Bulgaria.png
Alexandross Hungary Icon-Hungary.png
Alexis Nikiforos Greece Icon-Greece.png
AlexMCS182 France Icon-France.png
AlexSkopje North Macedonia Icon-North Macedonia.png
Allyenna China Icon-China.png
alpho Romania Icon-Romania.png
AmirA2 Iran Icon-Iran.png
An1mewn1k (RoDmiS-73) Russia Icon-Russia.png
Anarchist UA (Banderivets777) Ukraine Icon-Ukraine.png
AntrikosA Greece Icon-Greece.png
Arthk Portugal Icon-Portugal.png
Artiga Brazil Icon-Brazil.png
Asomac Greece Icon-Greece.png
AThompson Hungary Icon-Hungary.png
Atracurium China Icon-China.png
Big Brother USA Icon-USA.png
boikov Bulgaria Icon-Bulgaria.png
Bond Guevara Indonesia Icon-Indonesia.png
Boyan Bulgaria Icon-Bulgaria.png
Buck Roger Canada Icon-Canada.png
burakkocamis Turkey Icon-Turkey.png
BuzzY Poland Icon-Poland.png
C4nis Brazil Icon-Brazil.png
Caroline au Marymont Poland Icon-Poland.png
carpet15 Ukraine Icon-Ukraine.png
Cavalcanti Brazil Icon-Brazil.png
Cherruves
(KSA Fighter)
Saudi Arabia Icon-Saudi Arabia.png
Chicco USA Icon-USA.png
chugaystyr Russia Icon-Russia.png
Christian Doe Canada Icon-Canada.png
Ciobi Spartanu Romania Icon-Romania.png
CoKTaTiN Turkey Icon-Turkey.png
Colansi France Icon-France.png
CroRuxa Croatia Icon-Croatia.png
columbia Greece Icon-Greece.png
Cyrus_Great Iran Icon-Iran.png
DarichTheThird Russia Icon-Russia.png
Dark Thunder Italy Icon-Italy.png
Darth Pointy (Cidadao) Portugal Icon-Portugal.png
Dartooth Russia Icon-Russia.png
Destriant
(Sir Marvin, Twoj Stary)
Poland Icon-Poland.png
DFPMP Portugal Icon-Portugal.png
Dimow Brando Bulgaria Icon-Bulgaria.png
Dokabi South Korea Icon-South Korea.png
Dom DomiBoss Portugal Icon-Portugal.png
Don Machak (aurelije the family guy) Croatia Icon-Croatia.png
DrKaban Chile Icon-Chile.png
Eashoa Msheekha Turkey Icon-Turkey.png
Eav Grey Russia Icon-Russia.png
edmako Brazil Icon-Brazil.png
Edward Edison Russia Icon-Russia.png
elbandido Romania Icon-Romania.png
Elbert Gong Poland Icon-Poland.png
Emergy Maxfell United Kingdom Icon-United Kingdom.png
Enkel Albania Icon-Albania.png
Ernesto Jeon South Korea Icon-South Korea.png
Es Guile Russia Icon-Russia.png
EucliwoodHellscythe Taiwan Icon-Taiwan.png
Eugene Rozov Ukraine Icon-Ukraine.png
FelipeII Spain Icon-Spain.png
Fleija Italy Icon-Italy.png
FlorenciaC Argentina Icon-Argentina.png
Franz Sigel Japan Icon-Japan.png
Furio Italy Icon-Italy.png
GerRove Russia Icon-Russia.png
Gianpaolo Buccheri
(Hallelujah eBrazil, Henrique CS,
King Solaris, Johannes Solaris)
Brazil Icon-Brazil.png
Glorietta (Gloriux) Italy Icon-Italy.png
Gucio Poland Icon-Poland.png
Gustavius Sweden Icon-Sweden.png
GustavoGomes (Aritex, Gustavo CAT) Brazil Icon-Brazil.png
Happy Drunk Goat
(ISRAELI GOAT, a neria, 449 MAE Air Wing)
Israel Icon-Israel.png
hazem95 Saudi Arabia Icon-Saudi Arabia.png
hawkerhunter07 (Marcchelala) Canada Icon-Canada.png
Henrique G. Pinheiro Brazil Icon-Brazil.png
Herr Schmidt Germany Icon-Germany.png
Hoffman12 Slovenia Icon-Slovenia.png
Hopesa Indonesia Icon-Indonesia.png
Ingo Wilmes Poland Icon-Poland.png
Isy Germany Icon-Germany.png
Jan Karal Chadkievicz (Hyena Black) Belarus Icon-Belarus.png
John Wilkmot Canada Icon-Canada.png
Kalle Holm Sweden Icon-Sweden.png
karaj22 Hungary Icon-Hungary.png
Kartalon Spain Icon-Spain.png
Kimilla Italy Icon-Italy.png
Kirill Volkov Russia Icon-Russia.png
KittyKet Ukraine Icon-Ukraine.png
Kixtart Netherlands Icon-Netherlands.png
KOR_Sohn South Korea Icon-South Korea.png
KOSOVA PEYONI Albania Icon-Albania.png
kozman szlachetny Poland Icon-Poland.png
Kris Tine China Icon-China.png
Kryvich Belarus Icon-Belarus.png
Kumnaa United Kingdom Icon-United Kingdom.png
Kushtrimzz Albania Icon-Albania.png
KutlukBilgeKulKagan USA Icon-USA.png
LadyArgana Greece Icon-Greece.png
Lagertha. (Altario, Gramozor) Albania Icon-Albania.png
Last Life (Lignja) Albania Icon-Albania.png
Laveol Bulgaria Icon-Bulgaria.png
LcfR Portugal Icon-Portugal.png
Leaffly Serbia Icon-Serbia.png
Light Bulb Israel Icon-Israel.png
Lipec Serbia Icon-Serbia.png
Lord Vaako Turkey Icon-Turkey.png
Lucius Varenus USA Icon-USA.png
Maked0ner North Macedonia Icon-North Macedonia.png
Martin134 Bulgaria Icon-Bulgaria.png
MAt1307 Brazil Icon-Brazil.png
Matthieu Bonne France Icon-France.png
Mcsam Serbia Icon-Serbia.png
Meiko Spain Icon-Spain.png
MemphisHU Hungary Icon-Hungary.png
Michael Collins Ireland Icon-Ireland.png
MiDoLi Taiwan Icon-Taiwan.png
MissingYou Taiwan Icon-Taiwan.png
MKVII Taiwan Icon-Taiwan.png
Monkeyboom Yau Malaysia Icon-Malaysia.png
Mr. Apocalypse (junecaz) Brazil Icon-Brazil.png
Mr.CaCkO Slovenia Icon-Slovenia.png
Myrfalas Greece Icon-Greece.png
Nandor The Relentless (Fairy King, M4st3rM1nd) Portugal Icon-Portugal.png
Nick Auditore Italy Icon-Italy.png
nickname778 Bulgaria Icon-Bulgaria.png
niouton France Icon-France.png
Papa Frantz France Icon-France.png
paranoik Spain Icon-Spain.png
PaulPro Russia Icon-Russia.png
PetrovichVrag Russia Icon-Russia.png
Pisco Sour (Tio Lucho, Humerus) Paraguay Icon-Paraguay.png
Pjatt Hungary Icon-Hungary.png
Podgoricki Zvijuk Bulgaria Icon-Bulgaria.png
Quicksilver Hungary Icon-Hungary.png
Radio Active Goat
(Meitnerium 109, Rickolas)
Israel Icon-Israel.png
Raikael Portugal Icon-Portugal.png
RegisAjR Brazil Icon-Brazil.png
Rhevard Italy Icon-Italy.png
Rhodesknight Greece Icon-Greece.png
ricky4a (Riccardo Quarta) Italy Icon-Italy.png
SagaBatalanto
(Pinky Freud, Scorpiu)
Brazil Icon-Brazil.png
Sakal_ks Serbia Icon-Serbia.png
salonikiosss Greece Icon-Greece.png
Santirub Argentina Icon-Argentina.png
ScimitarInd Indonesia Icon-Indonesia.png
Siewca wiatru Poland Icon-Poland.png
Sinan Ks Albania Icon-Albania.png
Smurfius Serbia Icon-Serbia.png
Snayke China Icon-China.png
Soonchica Serbia Icon-Serbia.png
Squall Leonheart Bulgaria Icon-Bulgaria.png
srdant Croatia Icon-Croatia.png
Sucko Croatia Icon-Croatia.png
Sunsetter Romania Icon-Romania.png
Szkodniq Poland Icon-Poland.png
T.FatherGO (T.GodFather) Israel Icon-Israel.png
taguaro Spain Icon-Spain.png
TheJakal Pakistan Icon-Pakistan.png
ThomasRed Belgium Icon-Belgium.png
Tsunayoshi Ryuzaki Taiwan Icon-Taiwan.png
Unihorn Serbia Icon-Serbia.png
Valz Ukraine Icon-Ukraine.png
Varlosh Egypt Icon-Egypt.png
verdiszno Poland Icon-Poland.png
Weyder Spain Icon-Spain.png
Wooucake Taiwan Icon-Taiwan.png
wrennina Italy Icon-Italy.png
XDDrz Taiwan Icon-Taiwan.png
XtaSia Romania Icon-Romania.png
xSteviex Ukraine Icon-Ukraine.png
Yamisuke Italy Icon-Italy.png
ZeNaifas Portugal Icon-Portugal.png
Zordacz Poland Icon-Poland.png
zvoc Croatia Icon-Croatia.png
- ambassador banned