Bank/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

edit

Speech balloon.png User-created position

This page contains elements/concepts/ideas which are NOT part of eRepublik features.


Некои граѓани имаат организации кои можат да им служат како „банки“. Повеќето банки ги нудат следниве услуги:

  • Кредити
  • Инвестиции

Иако банка може да биде добра инвестиција или да помогне на некој бизнисмен да го прошири својот бизнис, финансиски трансакции со други играчи доаѓаат со некои ризици. Неможете да бидете сигурни дека ќе си ги добиете парите назад.

Исто така види