Граѓанскиот надомест

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
edit

Exclamation.png Feature Removed

This feature has been removed from the game.


Icon citizenfee.gif
Граѓанскиот надомест е износот на пари кои ги примаат новите играчи кога ќе станат граѓани на една земја.

Граѓанскиот надомест не се добива при преселба од една земја во друга.

Граѓанскиот надомест е наведен на страницата Општество за секоја земја.

Граѓанинскиот надомест е предложен од страна на членовите на Конгресот на земјата и се гласа од Конгресот и Претседателот.

  • Државата не може да предложи граѓански надомест под 5 од нивната национална валута.
  • Парите за граѓанскиот надомест се исплаќаaт од Државната благајна.

Се смета дека кога пратеници предлагаат нов граѓански надомест оваа вредност треба да биде помала или еднаква на буџетот на земјата поделена на 500.


Back.gif Back to Society page

Back.gif Back to Country administration page

Rising Мени

Почетна страна · Пазар · Заедница · Правила · Историјат