Bonusi i Goldit

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
This page has a direct link in eRepublik.

eRepublik link: https://www.erepublik.com/sq/gold-bonus


Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Goldbonuspage.png

Kjo faqe, shikohet nga seksioni Gold dhe Extras menu, është ajo ku përdoruesit shkoni për të mbledhur shpërblimet që ata kanë fituar nga qytetarët ftuar. Ajo është gjithashtu vendi ku ata mund të pista ftuar miqtë e tyre.

Një qytetar fiton një Bonus Gold pas një qytetar që ata kanë ftuar bën një nga të mëposhtmet:

  • Blen Gold (përjashtuar Ofertave Gold).
  • Merr një shpërblim (të nivelit të lart apo të arrijnë një arritje)

Marrja e bonusit

Ju do të merrni një sasi prej ari që është 10% e shpërblimit qytetari që ju mori të ftuar.

Mbledhja e bonusit

Ju duhet të mbledhim ari manualisht. Kur një bonus ari është duke pritur për t'u mbledhur, një alarm do të dërgohet informuar ata se nuk është ari në dispozicion për të mbledhur. Gjithë ari duhet të mblidhen brenda 30 ditëve, ose ajo do të zhduket.

Një listë e arit total që ata kanë fituar nga çdo qytetar mund të shikohet nga kjo faqe