Суровини за храна

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Products and Raw materials:

Icon - Food Q3.png Icon - Weapon Q6.png Icon - Aircraft Listing.png Icon - Moving ticket Q3.png Icon - House Q1.png Icon - Food Raw Materials.png Icon - Weapon Raw Materials.png Icon - Aircraft Weapon Raw Materials.png Icon - House Raw Materials.png


Суровини за храна беа вметнати на ден 1269 заедно со суровини за оружје, за да ги комбинираат индивидуалните суровини што се користат за производство.

Icon - Food Raw Materials.png
Суровини за храна
Top Brace.png
Icon - Fish.png
Риба
Icon - Fruits.png
Овошје
Icon - Cattle.png
Добиток
Icon - Grain.png
Жито
Icon - Deer.png
Елени

Присуството на секој од суровините во државата каде што се компаниите за производство, ќе имаат корист во произведувањето на суровини за храна (и храна) за 20%.

Суровините за храна се произведени во објекти како оваа фарма. Граѓанинот што ја има оваа фарма има бонус во производството заради териториите што државата ги има.

Види исто така

Raw material type Resource
Icon - Food Raw Materials.png Food raw materials Icon - Cattle.png CattleIcon - Deer.png DeerIcon - Fish.png FishIcon - Fruits.png FruitsIcon - Grain.png Grain
Icon - Weapon Raw Materials.png Weapon raw materials Icon - Aluminum.png AluminumIcon - Iron.png IronIcon - Oil.png OilIcon - Rubber.png RubberIcon - Saltpeter.png Saltpeter
Icon - House Raw Materials.png House raw materials Icon - Clay.png ClayIcon - Granite.png GraniteIcon - Limestone.png LimestoneIcon - Sand.png SandIcon - Wood.png Wood
Icon - Aircraft Weapon Raw Materials.png Aircraft weapon raw materials Icon - Cobalt.png CobaltIcon - Magnesium.png MagnesiumIcon - Neodymium.png NeodymiumIcon - Titanium.png TitaniumIcon - Wolfram.png Wolfram