Taksat e Ardhura

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Icon taxes.gif Tatimi mbi të ardhurat është një taksë e përcaktuar nga administrata vend që është zbritur nga pagat e marra nga punonjësit. Të ardhurat tatimore është shtuar në llogarinë e vendit.
Shembull
Nëse një punonjës punon për një kompani e ushqimit për një pagë Icon - Money.png 5,00 CC, dhe tatimit për kompanitë e ushqimit është 5%, atëherë punonjësi do të marrë Icon - Money.png 4,75 CC, kur ata punojnë.

Normat e taksave mund të shihet duke klikuar në skedën e Ekonomisëstats Vendit.

Shiko edhe kete


Back.gif Ktheu tek faqja Taksat