Избори

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
This page has a direct link in eRepublik.

eRepublik link: https://www.erepublik.com/mk/main/elections


Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Presidential elections.png

Со кликање на Избори (Elections) на менито Community (заедница) табот. Ќе ти се појави страната за изборите. Стандардно, ќе ви се појават резултатите од последите одржани избори.

  • Другите изборни резултати можат да се видат со селектирање на паѓачкото мени кое се наоѓа во горниот лев агол од страната.
  • Датумот и врстата за следните избори ќе ти се прикажат во кутијата во горниот десен агол од страната.

Гласање

На денот на изборите (5-ти, 15-ти или 25-ти од секој месец), граѓанините можат да гласаат на оваа страна. Имајте на ум дека резултатите од гласањето не може да ги видите се додека не гласате.

Да научиш повеќе за гласањето, види систем на гласање.

Видови избори

See also


Back.gif Back to Community page


Politics

Voting system · Party elections · Congress elections · Presidential elections · List of current presidents · Country administration