Polska

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
PolskiIcon-Poland.png
РусскийIcon-Russia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
Polska
Flaga Polska   Polska
General
Ranking 3
Hymn Mazurek Dąbrowskiego
Stolica Mazovia
Dane demograficzne
Język Polish
Populacja 5047
Polityka
Prezydent Yarpen
Partia Narodowa Demokracja
Ekonomia
Waluta Flag-Poland.jpg Polish Zloty (PLN)
Minimalna płaca Flag-Poland.jpg 8 PLN
Średnia płaca Flag-Poland.jpg 43,58 PLN
Wojsko
Regiony 15

Map of eRepublik

Ostatnia aktualizacja April 26, 2015

Polska to kraj położony w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Graniczący z Słowacją, Litwą, Macedonią, Serbią, Turcją, Belgią, Francją, Włochami, Słowenią, Niemcami i Austrią. Stolicą Polski są Mazury. Polska jest członkiem Sojuszu Sirius.

Historia w skrócie

Polska została zajęta przez Niemcy na początku czerwca 2008. Fakt ten był przyczyną niewielkiego baby boomu efektem tego było przejęcie kongresu niemieckiego i prezydenta, zniszczona została ekonomia i waluta Niemiec. Wspólnie ze Szwecją, Polska opracowała plan zniszczenia Niemiec, które ostatecznie znikły z map pod koniec lipca 2008. W oczekiwaniu na wersje v1 gry (i moduł powstań) Polacy wzmacniali się mieszkając w Czechach i Szwecji.

Pierwsze powstanie wybuchło pod koniec października 2008, pierwszy Polskie region został wyzwolony 31 października, reszta regionów została odbita do 12 grudnia. Od tego czasu eRządy i ePrezydenci Polski robili wszystko by odbudować od zera państwo Polskie. Na początku nowego roku Polska dołączyła do sojuszu Atlantis. Kolejne miesiące to stabilny rozwój państwa, bogacenie się, budowanie szpitali i systemów obronnych dla polskich regionów.

W tym okresie Polska zanotowała wyraźny wzrost ludności, a największy baby-boom miał miejsce na początku czerwca. W między czasie Polska zaangażowana była w wojnę z Węgrami, a także z Niemcami. Wakacje to okres wojen, Polska dołączyła do czołówki państw zarówno pod względem siły jak i ilości obywateli. Mimo usilnych starań nie udało się Polsce przez dłuższy czas utrzymać zdobyczy terytorialnych w tym ważnych dla gospodarki regionów z surowcami.

W grudniu 2009 po raz kolejny wybuchł baby-boom. Liczba ludności ePolski sięgała 65 000. ePolska awansowała na pierwsze miejsce pod względem liczby ludności. Rozpoczęła się inwazja na Niemcy. W pierwszym etapie zajęto 3 region bezpośrednio graniczące z ePolską. Ostateczna bitwa miała miejsce w regionie Saarland. Po sukcesach na terenach niemieckich przyszedł czas na zdobycze terytorialne na terenie eFrancji. Rozbioru eFrancji wspólnie z eHiszpanią. Dzięki tej operacji zyskaliśmy dostęp do ostatniego potrzebnego nam surowca - drewna.

Kolejne miesiące przynosiły ciągłe bronienie powstań na zajętych terytoriach oraz sporów na lini eRumunia-eWęgry. W państwie nastał czas nudy. Sytuacja zaczęła zmieniać się za rządów StrozeRa, kiedy to Senat odrzucił sojusz z eRumunią. W publicznym głosowaniu ePolacy zdecydowali: odchodzimy z EDENu.

31 marca 2011 został utworzony sojusz ONE w którego skład weszła ePolska, eHiszpania, eSerbia i eWęgry.

Icon allcountries.gif Regiony Rdzenne

Ta lista pokazuje informacje o rdzennych regionach Polski.

Icon-warinprogress.gif Wojskowość

Główny artykuł: :Category:Military of Poland

Icon-pact.gif Sojusze

Polska zawarła Mutual Protection Pacts (MPP) z poniższymi krajami:

Fight-war.gif Wojny

Icon-politics-mic-home.gif Prezydenci


Linki zewnętrzne

Polskie Centrum Erepublik